Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/25/2011 04:30 PM
                            2011 Badger State Games                            
                          Titan Stadium, Oshkosh, WI                           
                                    Results                                    
 
Event 108  Girls High Jump Bantam
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
Finals
  1 Reimer, Grace                Lisbon, WI                        1.10m    3-07.25 
 
Event 109  Girls Long Jump Bantam
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 goedel, brooke               milwaukee, WI                     3.38m   NWI  11-01.25 
  2 Miller, Amanda               De Forest, WI                     3.11m   NWI  10-02.50 
  3 Hohn, Madison                Clintonville, WI                  3.01m   NWI   9-10.50 
  4 Reimer, Grace                Lisbon, WI                        2.96m   NWI   9-08.50 
  5 Johnson, Kaydee              Marshfield, WI                    2.92m   NWI   9-07.00 
  6 Porter, Ryann                Janesville, WI                    2.90m   NWI   9-06.25 
  7 Wilson, Daisy                Fremont, WI                       2.51m   NWI   8-03.00 
  8 Hodgen, Isabella             Oshkosh, WI                       2.50m   NWI   8-02.50 
  9 Lang, Quincy                 Marshfield, WI                    2.37m   NWI   7-09.50 
 10 Brown, Janay                 Milwaukee, WI                     2.35m   NWI   7-08.50 
 11 Niggemann, Makayla           Stevens Point, WI                 2.33m   NWI   7-07.75 
 12 Michaelis, Maddie            Marshfield, WI                    2.30m   NWI   7-06.50 
 13 Blahnik, Bobbi               Algoma, WI                        2.16m   NWI   7-01.00 
 14 Moore, Kelsey                Marshfield, WI                    2.14m   NWI   7-00.25 
 15 Johnson, Emily               Oshkosh, WI                       2.12m   NWI   6-11.50 
 16 Meyer, Morgan                Marsfhield, WI                    2.08m   NWI   6-10.00 
 17 Bornbach, Madalen            Stratford, WI                     2.03m   NWI   6-08.00 
 
Event 110  Girls Shot Put 6 lb. Bantam
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Evans, Sierra                Milwaukee, WI                     6.98m   22-11.00 
  2 Bornbach, Madalen            Stratford, WI                     3.60m   11-09.75 
  3 Blahnik, Bobbi               Algoma, WI                        3.38m   11-01.25 
 
Event 158  Boys High Jump Bantam
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wnek, Conner                 Appleton, WI                      1.21m    3-11.50 
 -- Wnek, Cameron                Appleton, WI                         NH            
 -- Sharrock, Dax                Wales, WI                            NH            
 
Event 159  Boys Long Jump Bantam
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Nation, Jelan                Milwaukee, WI                     3.57m   NWI  11-08.50 
  2 Jorgensen, Lukas             New Munster, WI                   3.16m   NWI  10-04.50 
  3 Miller, Logan                De Forest, WI                     3.10m   NWI  10-02.00 
  4 Skinner-Roy, Joaquim         Madison, WI                       3.05m   NWI  10-00.25 
  5 Boh, Brandon                 Woodruff, WI                      2.98m   NWI   9-09.50 
  6 Foley, Luke                  De Pere, WI                       2.96m   NWI   9-08.50 
  7 Martin, Tommy                New Berlin, WI                    2.95m   NWI   9-08.25 
  8 Soda, Billy                  Princeton, WI                     2.92m   NWI   9-07.00 
  9 Banks, Cedric                Milwaukee, WI                     2.56m   NWI   8-04.75 
 10 White, Nathaniel             Milwaukee, WI                     2.55m   NWI   8-04.50 
 11 Scherer, Jack                Oshkosh, WI                       2.49m   NWI   8-02.00 
 12 Simpson, Tajh                Milwaukee, WI                     2.48m   NWI   8-01.75 
 13 Riley, Kade                  Winneconne, WI                    2.32m   NWI   7-07.50 
 14 Skinner-Roy, Shannon         Madison, WI                       2.27m   NWI   7-05.50 
 15 Moore, Charlie               Marshfield, WI                    1.85m   NWI   6-01.00 
 16 Wilson, Danny                Fremont, WI                       1.77m   NWI   5-09.75 
 17 Tipton, Steven               Brookfield, WI                    1.37m   NWI   4-06.00 
 17 Cera, Carter                 Marshfield, WI                    1.37m   NWI   4-06.00 
 19 Lang, Bennett                Marshfield, WI                    1.31m   NWI   4-03.75 
 
Event 160  Boys Shot Put 6 lb. Bantam
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Lockett, Jari                Milwaukee, WI                     5.37m   17-07.50 
  2 Queoff, Christopher          Fitchburg, WI                     5.16m   16-11.25 
  3 Miller, Logan                De Forest, WI                     4.68m   15-04.25 
  4 Sharrock, Dax                Wales, WI                         4.67m   15-04.00 
  5 Slade, Simon                 Marshfield, WI                    4.65m   15-03.25 
  6 Simpson, Tajh                Milwaukee, WI                     4.19m   13-09.00 
  7 Matthew, Tevin               Milwaukee, WI                     3.72m   12-02.50 
  8 Cera, Carter                 Marshfield, WI                    3.17m   10-05.00 
 
Event 211  Girls High Jump Midget
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Miller, Chaya                Madison, WI                       1.70m    5-07.00 
  2 Soderbeck, Jayme             milwaukee, WI                     1.10m    3-07.25 
  2 Moore, Sidney                Marshfield, WI                    1.10m    3-07.25 
 
Event 212  Girls Long Jump Midget
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Miller, Chaya                Madison, WI                       4.13m   NWI  13-06.75 
  2 Schuh, Jada                  Sun Prairie, WI                   4.04m   NWI  13-03.25 
  3 Broomfield, Samantha         Whitefish Bay, WI                J4.04m   NWI  13-03.25 
  4 Bryan, Meg                   Marshfield, WI                   J4.04m   NWI  13-03.25 
  5 Johnson, Abigail             Oshkosh, WI                       3.95m   NWI  12-11.50 
  6 Goesch, Alyssa               Germantown, WI                    3.81m   NWI  12-06.00 
  7 Soderbeck, Jayme             milwaukee, WI                     3.72m   NWI  12-02.50 
  8 Wanie, Katherine             Jackson, WI                       3.65m   NWI  11-11.75 
  9 Johnson, Baryah              Milwaukee, WI                     3.48m   NWI  11-05.00 
 10 Johnson, Corianne            Marshfield, WI                    3.43m   NWI  11-03.00 
 10 Taylor, Shaneece             fitchburg, WI                     3.43m   NWI  11-03.00 
 12 Driscol, Enyia               Madison, WI                       3.38m   NWI  11-01.25 
 13 Clyce, Nicole                Middleton, WI                     3.32m   NWI  10-10.75 
 14 Wnek, Larissa                Appleton, WI                      2.99m   NWI   9-09.75 
 15 Ferg, Skye                   Ogdensburg, WI                    2.96m   NWI   9-08.50 
 16 Meyer, Taylor                Marshfield, WI                    2.81m   NWI   9-02.75 
 
Event 213  Girls Shot Put 6 lb. Midget
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Driscol, Enyia               Madison, WI                       8.39m   27-06.50 
  2 Glosson, Lakeya              Milwaukee, WI                     7.19m   23-07.25 
  3 Osinski, Katie               marshfield, WI                    6.58m   21-07.25 
  4 Ward, Cinteara               Milwaukee, WI                     6.36m   20-10.50 
  5 Clyce, Nicole                Middleton, WI                     5.63m   18-05.75 
  6 Martin, Becca                New Berlin, WI                    5.50m   18-00.50 
  7 Soderbeck, Jayme             milwaukee, WI                     5.16m   16-11.25 
  8 Lopez, Allison               Saukville, WI                     5.02m   16-05.75 
 
Event 214  Girls Discus Throw 1kg Midget
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Osinski, Katie               marshfield, WI                   16.40m      53-10 
  2 Driscol, Enyia               Madison, WI                      15.25m      50-00 
  3 Lopez, Allison               Saukville, WI                    12.84m      42-01 
 
Event 261  Boys High Jump Midget
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Reimer, Henry                Sussex, WI                        1.16m    3-09.50 
  2 schneider, jared             muskego, WI                      J1.16m    3-09.50 
  3 king, justice                Milwaukee, WI                     1.11m    3-07.75 
  4 Gordon, Nick                 Wales, WI                         1.01m    3-03.75 
 
Event 262  Boys Long Jump Midget
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 White, Jacoby                Milwaukee, WI                     4.27m   NWI  14-00.25 
  2 schneider, jared             muskego, WI                       4.23m   NWI  13-10.50 
  3 Bradshaw, Tommy              Kaukauna, WI                      3.88m   NWI  12-08.75 
  4 goedel, blair                milwaukee, WI                     3.59m   NWI  11-09.50 
  5 Conley, Peter                Madison, WI                       3.45m   NWI  11-04.00 
  6 Hartberg, Zander             Stoughton, WI                     3.35m   NWI  11-00.00 
  7 Elwing, Ryan                 Milwaukee, WI                     3.24m   NWI  10-07.75 
  8 Brooks, Harrison             Kaukauna, WI                      3.04m   NWI   9-11.75 
  9 Gordon, Nick                 Wales, WI                         2.68m   NWI   8-09.50 
 
Event 263  Boys Shot Put 6 lb. Midget
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Peterson, Adler              oconomowoc, WI                    9.58m   31-05.25 
  2 Gordon, Nick                 Wales, WI                         7.40m   24-03.50 
  3 Conley, Peter                Madison, WI                       7.34m   24-01.00 
  4 Elwing, Ryan                 Milwaukee, WI                     7.14m   23-05.25 
  5 Johnson, Jashontae           Milwaukee, WI                     5.30m   17-04.75 
 
Event 264  Boys Discus Throw 1kg Midget
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Peterson, Adler              oconomowoc, WI                   25.16m      82-06 
  2 Conley, Peter                Madison, WI                      19.14m      62-09 
  3 Elwing, Ryan                 Milwaukee, WI                    16.48m      54-01 
 
Event 312  Girls High Jump Youth
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Niggemann, Alissa            Stevens Point, WI                 3.20m   10-06.00 
  2 Cesar-Heymann, Ruth          Madison, WI                       2.70m    8-10.25 
  3 Boh, Alyssa                  Woodruff, WI                      2.20m    7-02.50 
 
Event 314  Girls Long Jump Youth
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Cesar-Heymann, Ruth          Madison, WI                       4.45m   NWI  14-07.25 
  2 Noennig, Samantha            Rubicon, WI                       4.44m   NWI  14-07.00 
  3 Niggemann, Alissa            Stevens Point, WI                 4.21m   NWI  13-09.75 
  4 Michaelis, Caitlin           Marshfield, WI                    4.18m   NWI  13-08.75 
  5 Hawk, Jenna                  Deforest, WI                      3.99m   NWI  13-01.25 
  6 Wanie, Amanda                Jackson, WI                      J3.99m   NWI  13-01.25 
  7 Woodson, Stephanie           Milwaukee, WI                     3.97m   NWI  13-00.25 
  8 Fehrenbach, Ema              Marshfield, WI                    3.93m   NWI  12-10.75 
  9 Klapak, Sarah                Kenosha, WI                       3.89m   NWI  12-09.25 
 10 Jensen, Kaylee               Wisconsin Rapids, W               3.73m   NWI  12-03.00 
 11 Kelley, Nicole               Mukwonago, WI                     3.72m   NWI  12-02.50 
 12 Osinga, Amyjoy               Kenosha, WI                       3.45m   NWI  11-04.00 
 13 Keyzers, Tess                Little Chute, WI                  3.35m   NWI  11-00.00 
 14 Bradshaw, Analiese           Kaukauna, WI                      3.16m   NWI  10-04.50 
 15 Riley, Treyuocia             Milwaukee, WI                     3.09m   NWI  10-01.75 
 16 Jorgensen, Madeleine         New Munster, WI                   2.97m   NWI   9-09.00 
 17 Boh, Alyssa                  Woodruff, WI                      2.91m   NWI   9-06.75 
 18 Williams, Mariah             Milwaukee, WI                     2.85m   NWI   9-04.25 
 
Event 315  Girls Triple Jump Youth
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Hodkiewicz, Azure            Friendship, WI                    9.12m   NWI  29-11.25 
  2 Michaelis, Caitlin           Marshfield, WI                    8.77m   NWI  28-09.25 
  3 Porter, Bree                 Janesville, WI                    8.63m   NWI  28-03.75 
  4 Fehrenbach, Ema              Marshfield, WI                    8.14m   NWI  26-08.50 
  5 Stites, Marion               Milwaukee, WI                     5.57m   NWI  18-03.25 
 
Event 316  Girls Shot Put 6 lb. Youth
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Noennig, Samantha            Rubicon, WI                      12.11m   39-08.75 
  2 Smith, Savanna               Stoughton, WI                    10.23m   33-06.75 
  3 Beverly, Alexis              Milwaukee, WI                     9.75m   32-00.00 
  4 Keyzers, Tess                Little Chute, WI                  8.60m   28-02.75 
  5 Golden, Nyierra              Milwaukee, WI                     7.07m   23-02.50 
 
Event 317  Girls Discus Throw 1kg Youth
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Noennig, Samantha            Rubicon, WI                      28.87m      94-09 
  2 Smith, Savanna               Stoughton, WI                    26.57m      87-02 
 
Event 362  Boys High Jump Youth
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McCallister, Anthony         Madison, WI                       1.51m    4-11.50 
  2 Mikulsky, Mitchell           Brookfield, WI                    1.41m    4-07.50 
  3 Driscol, Ronan               Madison, WI                       1.21m    3-11.50 
 
Event 363  Boys Pole Vault Youth
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jorgensen, Logan             New Munster, WI                 9-00.00      2.74m 
 
Event 364  Boys Long Jump Youth
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Simpson, Maurice             Milwaukee, WI                     4.96m   NWI  16-03.25 
  2 Dixon, Patrick               Milwaukee, WI                     4.43m   NWI  14-06.50 
  3 Bornbach, Kamren             Stratford, WI                     4.36m   NWI  14-03.75 
  4 Driscoll, Jake               Pewaukee, WI                      4.32m   NWI  14-02.25 
  5 McCallister, Anthony         Madison, WI                       4.22m   NWI  13-10.25 
  6 May, Trevon                  Madison, WI                       3.81m   NWI  12-06.00 
  7 Driscol, Ronan               Madison, WI                       3.76m   NWI  12-04.00 
 
Event 366  Boys Shot Put 4kg Youth
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Schneider, Josh              muskego, WI                      10.45m   34-03.50 
  2 Bornbach, Kamren             Stratford, WI                    10.27m   33-08.50 
  3 Winters, Matthew             Milwaukee, WI                     9.86m   32-04.25 
  4 Fugate, Joseph               Waterloo, WI                      9.05m   29-08.25 
  5 May, Trevon                  Madison, WI                       5.74m   18-10.00 
 
Event 367  Boys Discus Throw 1kg Youth
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Schneider, Josh              muskego, WI                      27.90m      91-06 
  2 Fugate, Joseph               Waterloo, WI                     21.60m      70-10 
  3 Aton, Jackson                Redgranite, WI                   21.43m      70-04 
  4 May, Trevon                  Madison, WI                      15.70m      51-06 
 
Event 413  Girls High Jump Intermediate
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Jones, Valerie               McFarland, WI                   5-01.00      1.54m 
  2 Sauerbrei, Veronica          Fairwater, WI                   4-10.00      1.47m 
  3 Williams, Alison             Oshkosh, WI                     4-08.00      1.42m 
  4 carlson, kimberly            peshtigo, WI                    4-02.00      1.27m 
  4 Russell, Lainey              West Bend, WI                   4-02.00      1.27m 
 
Event 414  Girls Pole Vault Intermediate
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Corkum, Taylor               Wauwautosa, WI                 10-06.00      3.20m 
  2 Wagner, Marlena              Coleman, WI                     9-06.00      2.89m 
  3 Miller, Maysea               Janesville, WI                  6-00.00      1.82m 
 
Event 415  Girls Long Jump Intermediate
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Matthew, Sydnee              Milwaukee, WI                     5.01m   NWI  16-05.25 
  2 Malone, Angel                Milwaukee, WI                     4.76m   NWI  15-07.50 
  3 Beauvais, Gabriella          Madison, WI                       4.66m   NWI  15-03.50 
  3 Wanie, Erica                 Jackson, WI                       4.66m   NWI  15-03.50 
  5 Welch, Elexxus               Milwaukee, WI                     4.59m   NWI  15-00.75 
  6 Blackmon, Kyla               Milwaukee, WI                     4.48m   NWI  14-08.50 
  7 Johnson, Isis                Milwaukee, WI                     4.47m   NWI  14-08.00 
  8 McGlaston, Cheyenne          Milwaukee, WI                     4.30m   NWI  14-01.25 
  9 Williams, Alison             Oshkosh, WI                       4.18m   NWI  13-08.75 
 10 Ferg, Autumn                 Ogdensburg, WI                    4.08m   NWI  13-04.75 
 11 Hentz, De'ja                 Milwaukee, WI                     4.05m   NWI  13-03.50 
 12 Fehrenbach, Ellie            Marshfield, WI                    3.85m   NWI  12-07.75 
 13 Albrecht, Jaci               Cedarburg, WI                     3.55m   NWI  11-07.75 
 
Event 416  Girls Triple Jump Intermediate
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Welch, Elexxus               Milwaukee, WI                     9.30m   NWI  30-06.25 
  2 Fehrenbach, Ellie            Marshfield, WI                    8.67m   NWI  28-05.50 
  3 McGlaston, Cheyenne          Milwaukee, WI                     8.62m   NWI  28-03.50 
 
Event 417  Girls Shot Put 4kg Intermediate
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Albrecht, Jaci               Cedarburg, WI                     8.71m   28-07.00 
  2 Navani, Priyanka             Green Bay, WI                     7.79m   25-06.75 
  3 McGlaston, Cheyenne          Milwaukee, WI                     7.14m   23-05.25 
  4 Anthony, Justice             Middleton, WI                     5.79m   19-00.00 
 
Event 418  Girls Discus Throw 1kg Intermediate
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wood, Kayla                  Evansville, WI                   27.51m      90-03 
  2 Albrecht, Jaci               Cedarburg, WI                    24.64m      80-10 
  3 Fehrenbach, Ellie            Marshfield, WI                   19.10m      62-08 
  4 Navani, Priyanka             Green Bay, WI                    17.88m      58-08 
  5 Anthony, Justice             Middleton, WI                    12.83m      42-01 
 
Event 463  Boys High Jump Intermediate
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dietlin, Matt                Fitchburg, WI                     1.70m    5-07.00 
  2 Heindel, Gabriel             Appleton, WI                     J1.70m    5-07.00 
  3 Queoff, Steven               Fitchburg, WI                     1.65m    5-05.00 
  4 Davis, Justin                Milwaukee, WI                    J1.65m    5-05.00 
  5 Bleskachek, Sam              Chippewa Falls, WI                1.50m    4-11.00 
  5 Caswell, Nicholas            Beaver Dam, WI                    1.50m    4-11.00 
  7 Pellowski, Joe               Kohler, WI                        1.45m    4-09.00 
 
Event 464  Boys Pole Vault Intermediate
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Temanson, Eli                Stratford, WI                  12-00.00      3.65m 
  2 Dietlin, Matt                Fitchburg, WI                 J12-00.00      3.65m 
  3 Patterson, Brandon           Clinton, WI                    11-06.00      3.50m 
  4 Gezella, Treven              Crivitz, WI                   J11-06.00      3.50m 
  5 Lucchesi, Christian          West Allis, WI                 10-06.00      3.20m 
  6 Fugate, Andrew               Waterloo, WI                  J10-06.00      3.20m 
  6 Parbs, Tyler                 New Berlin, WI                J10-06.00      3.20m 
  8 Soda, Sawyer                 Princeton, WI                  10-00.00      3.04m 
 -- Keyzers, Max                 Little Chute, WI                     NH            
 
Event 465  Boys Long Jump Intermediate
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Clyce, Blake                 Middleton, WI                     5.67m   NWI  18-07.25 
  2 LaFaunge, Matt               Black River Falls,                5.58m   NWI  18-03.75 
  3 Davis, Justin                Milwaukee, WI                     5.49m   NWI  18-00.25 
  4 Anthony, Cornilous           Middleton, WI                     4.97m   NWI  16-03.75 
  5 Caswell, Nicholas            Beaver Dam, WI                    4.81m   NWI  15-09.50 
  6 Melke, Benjamin              Nekoosa, WI                       4.32m   NWI  14-02.25 
 
Event 466  Boys Triple Jump Intermediate
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 LaFaunge, Matt               Black River Falls,               11.63m   NWI  38-02.00 
  2 Melke, Benjamin              Nekoosa, WI                       9.73m   NWI  31-11.25 
 
Event 467  Boys Shot Put 12 lb. Intermediate
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clark, Hunter                Onalaska, WI                     12.23m   40-01.50 
  2 King, Nathan                 kaukauna, WI                     10.76m   35-03.75 
  3 Clyce, Blake                 Middleton, WI                    10.31m   33-10.00 
 
Event 468  Boys Discus Throw 1.6kg Intermediate
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clark, Hunter                Onalaska, WI                     32.70m     107-03 
  2 King, Nathan                 kaukauna, WI                     32.08m     105-03 
  3 Fugate, Andrew               Waterloo, WI                     29.98m      98-04 
 
Event 513  Women High Jump Young
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Johnson, Eryn                Rock City, WI                   5-02.00      1.57m 
 
Event 514  Women Pole Vault Young
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Ritchie, Paige               Appleton, WI                    8-06.00      2.59m 
 
Event 515  Women Long Jump Young
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Johnson, Eryn                Rock City, WI                     4.67m   NWI  15-04.00 
  2 Carter, Liana                Milwaukee, WI                     4.40m   NWI  14-05.25 
  3 Fuller, Desiree              Milwaukee, WI                     4.23m   NWI  13-10.50 
  4 Moore, Yetunda               Milwaukee, WI                     4.14m   NWI  13-07.00 
  5 Jones, Callie                Fredonia, WI                      3.98m   NWI  13-00.75 
 
Event 516  Women Triple Jump Young
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Carter, Liana                Milwaukee, WI                    10.09m   NWI  33-01.25 
  2 Fuller, Desiree              Milwaukee, WI                     9.31m   NWI  30-06.50 
 
Event 517  Women Shot Put 4kg Young
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Houser, Haley                Stoughton, WI                    10.54m   34-07.00 
  2 Clankie, Heather             Brodhead, WI                     10.47m   34-04.25 
  3 Franz, Corinne               Madison, WI                       8.77m   28-09.25 
 
Event 518  Women Discus Throw 1kg Young
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Clankie, Heather             Brodhead, WI                     37.55m     123-02 
  2 Franz, Corinne               Madison, WI                      36.88m     121-00 
  3 Houser, Haley                Stoughton, WI                    30.39m      99-08 
 
Event 563  Men High Jump Young
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dixon, Curtis                Fitchburg, WI                     1.70m    5-07.00 
  2 Ryan, Cole                   Orfordville, WI                   1.65m    5-05.00 
 -- Robinson, Samuel             Muskego, WI                          NH            
 
Event 564  Men Pole Vault Young
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 griffith, jake               Stratford, WI                  13-03.00      4.03m 
  1 Wiedemeier, Jake             Porterfield, WI                13-03.00      4.03m 
  3 Queoff, Erik                 Fitchburg, WI                  13-00.00      3.96m 
  3 Kingstad, Nathan             Unattached                     13-00.00      3.96m 
  5 Keyzers, Tanner              Little Chute, WI               12-06.00      3.81m 
  6 McConnell, Nate              Clinton, WI                    11-00.00      3.35m 
  7 Nolden, Parker               Neenah, WI                     10-06.00      3.20m 
 
Event 565  Men Long Jump Young
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 schneider, Jay               muskego, WI                       6.21m   NWI  20-04.50 
  2 Dixon, Curtis                Fitchburg, WI                     5.68m   NWI  18-07.75 
  3 Keyzers, Tanner              Little Chute, WI                  5.53m   NWI  18-01.75 
 
Event 566  Men Triple Jump Young
========================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind          
========================================================================================
  1 Winkler, Zack                Germantown, WI                   11.77m   NWI  38-07.50 
 
Event 567  Men Shot Put 12 lb. Young
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Blahnik, Zach                Algoma, WI                       16.81m   55-02.00 
  2 Zahn, Jason                  Grafton, WI                      15.42m   50-07.25 
  3 Robinson, Samuel             Muskego, WI                      13.84m   45-05.00 
  4 Davis, Allen                 Milwaukee, WI                    13.54m   44-05.25 
  5 Arnold, Nicholas             Janesville, WI                   11.29m   37-00.50 
 
Event 568  Men Discus Throw 1.6kg Young
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Zahn, Jason                  Grafton, WI                      54.55m     179-00 
  2 Blahnik, Zach                Algoma, WI                       49.00m     160-09 
  3 Arnold, Nicholas             Janesville, WI                   48.41m     158-10 
  4 Robinson, Samuel             Muskego, WI                      37.51m     123-01