Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/5/2011 07:24 PM
                        Jaguar Girls Invite - 5/5/2011                         
                     Timing & Results by Prime Time Timing                     
                            Ashwaubenon High School                            
                                    Results                                    
 
Event 100  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Appleton North  'A'                              10:28.50   10:14.07   10   
  2 Fond du Lac  'A'                                 10:29.00   10:18.75    8   
  3 Pulaski  'A'                                     10:33.00   10:36.26    6   
  4 Green Bay Preble  'A'                            10:35.60   10:40.88    5   
  5 Kaukauna  'A'                                    11:08.00   11:09.76    4   
  6 Green Bay West  'A'                              11:00.00   11:11.57    3   
  7 Appleton West  'A'                               11:02.00   11:25.77    2   
 -- Ashwaubenon  'A'                                 11:00.00         DQ  
 -- Appleton East  'A'                               11:00.00         DQ  
 
Event 34  Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Wirtz, Brittni            SR Pulaski                12.55      13.13Q  3 
  2 Hemmen, Cassy             SR Appleton Nor           12.80      13.27Q  1 
  3 Diener, Desirae           FR Fond du Lac            13.10      13.32Q  2 
  4 Busjahn, Rachael          SR Pulaski                12.90      13.41q  1 
  5 Wistenberg, Alexa         SR Green Bay So           12.60      13.47q  2 
  6 Joseph, Whitney           JR Green Bay Pr           13.30      13.70q  3 
  7 McCormick, Arianna        JR Fond du Lac            13.40      13.72q  1 
  8 Moss, Victoria            JR Pulaski                13.30      13.86q  2 
  9 Weldon, Kelly             FR Appleton Wes           14.20      13.98   1 
 10 Kraus, Samantha           JR Ashwaubenon            14.50      14.02   2 
 11 Porath, Brooke            FR Green Bay Pr           13.40      14.08   2 
 12 Barker, Anna              JR Appleton Wes           13.80      14.25   3 
 13 Fuhrmann, Angela          SR Kaukauna               14.20      14.31   1 
 14 Bodart, Kayci             JR Ashwaubenon            14.40      14.46   2 
 15 Rusch, Kelsy              SR Green Bay We           13.44      14.74   1 
 16 Feldt, Megan              FR Kaukauna               14.70      14.79   3 
 17 Petersen, Shelby          JR Appleton Wes           14.10      14.84   2 
 18 Appleton, Aubrey          SR Ashwaubenon            14.50      14.93   1 
 19 Bertrand, Hayley          SO Ashwaubenon            14.50      15.02   3 
 20 Weber, Maiya              SO Green Bay We           13.97      15.08   3 
 21 Kahnk, Nicole             FR Green Bay So           14.88      15.38   3 
 22 Dahl, Camille             JR Appleton Eas           15.00      15.88   2 
 
Event 28  Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Drewiske, Kim             SR Green Bay Pr           15.80      16.14Q  3 
  2 VanValkenburg, Sarah      SR Green Bay So           16.50      16.71Q  2 
  3 Wirth, Taylor             SR Appleton Nor           16.90      17.32Q  1 
  4 Diener, Desirae           FR Fond du Lac            17.20      17.28q  3 
  5 Konter, Cassy             SR Appleton Nor           17.00      17.76q  2 
  6 Mahlik, Kaitlyn           SR Fond du Lac            17.40      17.87q  1 
  7 Ederer, Kasey             JR Kaukauna               17.64      18.02q  2 
  8 Wernicke, Teagan          SO Pulaski                17.80      18.03q  3 
  9 Hoffman, Sarah            SO Pulaski                17.40      18.14   1 
 10 Koss, Kori                FR Green Bay So           17.87      18.15   3 
 11 Goudreau, McKenzie        SO Appleton Eas           17.30      18.18   2 
 12 Ziemendorf, Elise         JR Green Bay Pr           18.00      18.23   2 
 13 Fuge, Annalie             JR Ashwaubenon            20.00      18.64   3 
 14 Bruecker, Katy            SR Kaukauna               16.87      19.62   1 
 15 Timmerman, Jenny          SR Green Bay So           18.80      19.69   1 
 16 Williams, Jade            JR Appleton Eas           18.50      19.83   1 
 17 Huhtala, Bethany          JR Ashwaubenon            19.30      20.51   2 
 
Event 28  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Drewiske, Kim             SR Green Bay Pr           16.14      16.46   10   
  2 VanValkenburg, Sarah      SR Green Bay So           16.71      16.53    8   
  3 Wirth, Taylor             SR Appleton Nor           17.32      17.02    6   
  4 Mahlik, Kaitlyn           SR Fond du Lac            17.87      17.46    5   
  5 Ederer, Kasey             JR Kaukauna               18.02      17.60    4   
  6 Diener, Desirae           FR Fond du Lac            17.28      17.77    3   
  7 Wernicke, Teagan          SO Pulaski                18.03      17.85    2   
  8 Konter, Cassy             SR Appleton Nor           17.76      17.92    1   
 
Event 34  Girls 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
  1 Wirtz, Brittni            SR Pulaski                13.13      12.79   10   
  2 Diener, Desirae           FR Fond du Lac            13.32      13.25    8   
  3 Hemmen, Cassy             SR Appleton Nor           13.27      13.28    6   
  4 Wistenberg, Alexa         SR Green Bay So           13.47      13.55    5   
  5 Joseph, Whitney           JR Green Bay Pr           13.70      13.78    4   
  6 McCormick, Arianna        JR Fond du Lac            13.72      13.82    3   
  7 Moss, Victoria            JR Pulaski                13.86      13.92    2   
 
Event 37  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weber, Rachael            SR Appleton Nor         5:13.10    5:16.84   10   
  2 Jones, Haley              FR Ashwaubenon          5:41.00    5:34.74    8   
  3 Orfield, Lauren           JR Green Bay Pr         5:35.00    5:36.25    6   
  4 Pungarcher, India         JR Green Bay Pr         5:42.00    5:38.15    5   
  5 Norcross, Nicole          SO Appleton Wes         5:40.00    5:38.94    4   
  6 Manuel, Morgan            FR Appleton Wes         5:45.00    5:46.74    3   
  7 Masters, Tiffany          JR Fond du Lac          5:54.00    5:49.98    2   
  8 Jarvey, Emma              JR Ashwaubenon          5:50.00    5:53.70    1   
  9 Wirtz, Christina          FR Fond du Lac          6:00.00    5:57.85  
 10 Jansen, Abby              JR Green Bay So         6:00.00    5:58.88  
 11 Zwiers, Maddy             SO Kaukauna             6:05.00    6:05.83  
 12 Long, Kati                SR Green Bay Pr         6:00.00    6:12.88  
 13 Juszczyk, Laura           JR Pulaski              6:20.00    6:14.09  
 14 Gries, Allison            SO Kaukauna             6:20.00    6:14.16  
 15 Koepsell, Amanda          FR Pulaski              6:03.00    6:20.34  
 16 Barrett, Jossi            FR Pulaski                         6:24.99  
 17 Burich, Kristin           SO Green Bay So         6:21.30    6:26.07  
 
Event 43  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Green Bay Preble  'A'                             1:52.00    1:53.58   2  10   
  2 Appleton North  'A'                               1:53.00    1:54.38   2   8   
  3 Appleton West  'A'                                1:53.98    1:54.74   2   6   
  4 Fond du Lac  'A'                                  1:56.10    1:56.56   2   5   
  5 Ashwaubenon  'A'                                  1:58.00    1:57.69   1   4   
  6 Green Bay West  'A'                               1:53.00    1:58.69   2   3   
  7 Pulaski  'A'                                      1:57.10    1:59.17   2   2   
  8 Appleton East  'A'                                1:56.00    2:00.01   2   1   
  9 Green Bay Southwest  'A'                          2:02.20    2:03.75   1 
 -- Kaukauna  'A'                                     2:06.00         DQ   1 
 
Event 49  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wistenberg, Alexa         SR Green Bay So         1:00.00    1:01.60   2  10   
  2 Dax, Cassie               FR Ashwaubenon          1:01.00    1:01.80   2   8   
  3 Richter, Leah             SO Fond du Lac          1:03.30    1:03.53   2   6   
  4 Bodilly, Shannon          FR Green Bay So         1:04.70    1:03.59   2   5   
  5 Doyle, Kelleigh           SR Fond du Lac          1:05.50    1:06.79   2   4   
  6 Dickinson, Abigail        JR Appleton Eas         1:08.00    1:06.90   1   3   
  7 Klunk, Dani               SR Appleton Eas         1:05.00    1:08.35   2   2   
  8 Shapiro, Whitney          SO Appleton Nor         1:07.20    1:09.12   2   1   
  9 Kozloski, Mary            SR Green Bay Pr         1:08.00    1:10.91   1 
 10 Peters, Abbie             SO Green Bay Pr         1:09.00    1:11.02   1 
 11 Fabbri, Deidra            JR Appleton Wes         1:08.68    1:11.24   1 
 12 Ketter, Ellen             SR Appleton Wes         1:08.32    1:11.53   1 
 13 Process, Taylor           SO Ashwaubenon          1:05.00    1:12.81   2 
 14 Schmidt, Olivia           JR Pulaski              1:12.00    1:16.31   1 
 15 Wenninger, Elizabeth      JR Pulaski              1:15.00    1:17.34   1 
 
Event 56  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pulaski  'A'                                        51.23      52.38   2  10   
  2 Green Bay Preble  'A'                               52.00      53.40   2   8   
  3 Fond du Lac  'A'                                    53.80      54.25   2   6   
  4 Appleton North  'A'                                 54.50      54.38   2   5   
  5 Appleton West  'A'                                  53.50      54.78   2   4   
  6 Kaukauna  'A'                                       55.69      55.51   2   3   
  7 Appleton East  'A'                                  55.00      56.48   2   2   
  8 Green Bay West  'A'                                 56.00      56.98   1   1   
  9 Ashwaubenon  'A'                                    57.60      57.56   1 
 10 Green Bay Southwest  'A'                            58.45    1:00.05   1 
 
Event 62  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wirth, Taylor             SR Appleton Nor           47.90      47.93   3  10   
  2 Drewiske, Kim             SR Green Bay Pr           48.80      49.61   3   8   
  3 Goudreau, McKenzie        SO Appleton Eas           53.00      51.49   2   6   
  4 Giaimo, Halle             FR Appleton Nor           51.60      51.98   3   5   
  5 Konter, Cassy             SR Appleton Nor           51.20      52.02   3   4   
  6 Ziemendorf, Elise         JR Green Bay Pr           52.50      52.54   2   3   
  7 Solper, Sarah             SR Green Bay We           51.56      53.22   3   2   
  8 Kolhase, Nataliah         JR Pulaski                54.30      54.01   2   1   
  9 Koss, Kori                FR Green Bay So           51.85      54.20   3 
 10 Herzog, Hannah            JR Appleton Nor           55.70      54.38   1 
 11 Williams, Jade            JR Appleton Eas           57.50      54.40   1 
 12 Pickart, Kayla            SR Fond du Lac            53.40      55.20   2 
 13 Huhtala, Bethany          JR Ashwaubenon            53.00      55.49   2 
 14 Timmerman, Jenny          SR Green Bay So           53.67      55.64   2 
 
Event 64  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hoffman, Rose             FR Green Bay Pr         2:27.00    2:25.88   10   
  2 Willis, Jayme             JR Ashwaubenon          2:36.00    2:31.87    8   
  3 Robertson, Annie          SO Green Bay Pr         2:32.00    2:31.94    6   
  4 Ontaneda, Mary            JR Appleton Nor         2:31.50    2:34.93    5   
  5 Manuel, Morgan            FR Appleton Wes         2:35.00    2:36.29    4   
  6 Fischer, Erin             FR Appleton Eas         2:35.00    2:36.62    3   
  7 Soukup, Kaitlyn           SR Green Bay Pr         2:36.00    2:36.65    2   
  8 McDonough, Jenna          FR Ashwaubenon          2:36.00    2:37.11    1   
  9 Destarkey, Katelyn        SO Pulaski              2:36.00    2:38.39  
 10 Goebel, Leah              FR Fond du Lac          2:38.70    2:39.78  
 11 Kinlen, Samantha          JR Pulaski              2:42.00    2:39.90  
 12 Ludolph, Megan            FR Green Bay So         2:43.10    2:40.29  
 13 Lehr, Brianna             SR Appleton Nor         2:39.00    2:43.26  
 14 Birschbach, Aubrey        JR Fond du Lac          2:34.60    2:45.60  
 15 Klemstein, Jena           SO Appleton Wes         2:40.00    2:46.22  
 16 Smith, Madeline           FR Appleton Wes         2:45.00    2:49.35  
 17 Drewsen, Elise            SR Fond du Lac          2:32.40    2:56.12  
 18 Ludolph, Rachael          JR Green Bay So         2:52.60    2:57.88  
 19 Doolittle, Michelle       FR Kaukauna             2:53.00    2:58.34  
 20 Sager, Jenni              SO Kaukauna             2:57.00    3:00.71  
 21 Geiser, McKayla           FR Kaukauna             3:01.00    3:03.02  
 
Event 70  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hemmen, Cassy             SR Appleton Nor           26.80      27.48   3  10   
  2 Wistenberg, Alexa         SR Green Bay So           27.48      28.06   3   8   
  3 Dax, Cassie               FR Ashwaubenon            28.00      28.41   3   6   
  4 Hendricks, Emma           JR Green Bay Pr           27.80      28.55   3   5   
  5 Joseph, Whitney           JR Green Bay Pr           27.90      28.78   3   4   
  6 VanValkenburg, Sarah      SR Green Bay So           28.99      29.04   2   3   
  7 Semenak, Haley            SO Ashwaubenon            28.00      29.42   3   2   
  8 Kuber, Gabby              FR Fond du Lac            29.00      29.43   2   1   
  9 Pitz, Lexi                FR Appleton Wes           28.30      29.44   2 
 10 Moore, Shaquitae          FR Fond du Lac            28.10      29.46   3 
 11 Leadly, Emily             FR Appleton Wes           29.00      29.72   2 
 12 Stojke, Abby              JR Appleton Wes           29.00      29.74   2 
 13 Steavpack, Abby           JR Ashwaubenon            28.00      30.22   3 
 14 Mader, Haley              JR Kaukauna               30.20      30.27   1 
 15 Krepline, Kali            FR Kaukauna               30.40      31.15   1 
 16 Dahl, Camille             JR Appleton Eas           32.00      34.44   1 
 
Event 106  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weber, Rachael            SR Appleton Nor        11:31.80   11:49.45   10   
  2 Englebert, Jill           SO Green Bay Pr        11:57.00   11:53.31    8   
  3 Jones, Jenny              SR Appleton Nor        12:26.00   12:14.95    6   
  4 Schauer, Lauren           SR Green Bay Pr        12:30.00   12:18.21    5   
  5 McDaniel, Kaitlyn         SO Kaukauna            12:23.00   12:21.47    4   
  6 Fischer, Callie           FR Ashwaubenon         12:20.00   12:23.80    3   
  7 Glauser, Carrie           SR Appleton Wes        12:35.00   12:26.55    2   
  8 Olig, Kate                SR Fond du Lac         12:40.00   12:59.01    1   
  9 Fahres, Brittany          SO Green Bay Pr        12:30.00   13:05.20  
 10 Koepsell, Amanda          FR Pulaski             13:26.00   13:21.89  
 11 Jansen, Abby              JR Green Bay So        13:49.50   13:28.11  
 12 Boerst, Kristin           JR Pulaski             13:47.00   13:28.71  
 13 Breen-Lyles, Maggie       JR Ashwaubenon         13:30.00   14:31.17  
 
Event 80  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Appleton North  'A'                               4:19.20    4:21.74   2  10   
  2 Ashwaubenon  'A'                                  4:34.00    4:27.39   1   8   
  3 Fond du Lac  'A'                                  4:18.00    4:28.45   2   6   
  4 Green Bay Southwest  'A'                          4:34.96    4:30.31   1   5   
  5 Appleton East  'A'                                4:30.00    4:39.24   2   4   
  6 Green Bay Preble  'A'                             4:30.00    4:41.95   2   3   
  7 Kaukauna  'A'                                     4:34.00    4:42.64   1   2   
  8 Appleton West  'A'                                4:30.00    4:44.88   2   1   
 
Event 4  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hilla, Meagan             FR Green Bay Pr         5-02.00    5-04.00   10   
  2 Ederer, Kasey             JR Kaukauna             5-06.00    5-02.00    8   
  3 Enneper, Michaela         SO Pulaski              5-02.00    5-02.00    6   
  4 Valentine, Hailey         SO Green Bay Pr         5-04.00    5-00.00    5   
  5 Flucke, Alex              SO Ashwaubenon          5-00.00    5-00.00    4   
  6 Richter, Leah             SO Fond du Lac          4-10.00    4-10.00    3   
  7 Edlebeck, Hailey          SO Ashwaubenon          5-00.00    4-08.00    2   
  8 Pickart, Kayla            SR Fond du Lac          4-08.00    4-08.00    0.50
  8 Campbell, Clair           SO Green Bay Pr         4-10.00    4-08.00    0.50
 10 Krawze, Alyssa            FR Appleton Nor         4-08.00    4-06.00  
 10 Van Gheem, Taylor         SO Pulaski              4-06.00    4-06.00  
 10 Dieck, Mallory            SR Appleton Nor         4-10.00    4-06.00  
 13 Koshalek, Katie           FR Green Bay So         4-04.00    4-04.00  
 13 Ludolph, Megan            FR Green Bay So         4-05.00    4-04.00  
 13 Pagel, Rachel             SO Appleton Eas         4-06.00    4-04.00  
 13 Gonzales, Angela          SR Appleton Eas         4-06.00    4-04.00  
 
Event 10  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wirth, Taylor             SR Appleton Nor        15-08.00   15-02.50   10   
  2 Bialcik, Melissa          SO Green Bay Pr        15-00.00   14-07.50    8   
  3 Kraus, Samantha           JR Ashwaubenon         14-05.00   14-06.50    6   
  4 Campbell, Clair           SO Green Bay Pr        15-04.00   14-05.00    5   
  5 Pickart, Kayla            SR Fond du Lac         15-11.00   14-03.50    4   
  6 Johnshoy, Hannah          SO Appleton Wes        16-00.00   14-01.75    3   
  7 Wustrack, Marissa         FR Fond du Lac         14-11.00   14-01.00    2   
  8 Koss, Kori                FR Green Bay So        13-08.00   14-00.50    1   
  9 Tarr, Shelby              JR Appleton Eas        14-00.00   13-11.50  
 10 Hendricks, Ashley         JR Green Bay We        15-10.00   13-11.00  
 11 Petersen, Shelby          JR Appleton Wes        14-00.00   13-02.50  
 12 Szela, Laura              SR Pulaski             14-05.00   13-02.00  
 13 Weber, Maiya              SO Green Bay We        13-08.00   12-10.00  
 14 Huss, Kayla               SO Kaukauna            13-04.00   12-07.00  
 14 DeMille, Theresa          SO Ashwaubenon         13-05.00   12-07.00  
 16 Fisher, Sophie            FR Appleton Nor        14-07.00   12-06.00  
 16 Rusch, Kelsy              SR Green Bay We        14-00.00   12-06.00  
 18 Dougherty, Rachel         JR Appleton Eas        13-06.00   11-10.00  
 19 Nelson, Jessica           SR Pulaski             12-07.00   11-05.00  
 20 Bardouche, Kasi           FR Green Bay So        10-09.00    9-10.00  
 
Event 16  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Talbert, Shavana          JR Fond du Lac         42-01.00   39-11.00   10   
  2 Weber, Ashley             SR Appleton Nor        35-02.00   35-11.25    8   
  3 Riese, Emily              JR Fond du Lac         38-06.00   35-01.00    6   
  4 Flynn, Kadie              JR Appleton Nor        36-06.00   34-10.00    5   
  5 Short, Kristin            SR Green Bay Pr        36-03.00   34-03.75    4   
  6 Becker, Taylor            SR Kaukauna            35-10.00   34-03.00    3   
  7 Schwake, Ashtyn           SR Ashwaubenon         33-05.00   33-09.00    2   
  8 Giese, Tasha              SR Pulaski             34-00.00   33-06.25    1   
  9 Nickerson, Mallory        SO Pulaski             32-04.00   33-00.00  
 10 Urban, Jennifer           SR Fond du Lac         34-04.00   31-01.00  
 11 Boyer, Emily              SO Ashwaubenon         29-01.00   30-06.00  
 12 Werth, Melissa            FR Appleton Eas        31-01.00   29-08.00  
 13 Knutson, Stephanie        SR Appleton Wes        32-00.00   29-05.75  
 14 Coonen, Kayla             FR Kaukauna            29-01.00   28-04.50  
 15 Jenkins, Jamila           FR Green Bay We        28-00.00   28-00.75  
 16 Walcheck, Morgan          JR Appleton Eas        27-11.00   27-03.75  
 17 Sontag, Jennifer          JR Green Bay So        30-04.00   27-03.00  
 18 Braun, Alyssa             SO Appleton Wes        27-00.00   26-09.00  
 19 Mattox, Alexandria        FR Green Bay We        30-00.00   26-05.00  
 20 Ebben, Liz                SO Kaukauna            27-08.00   26-00.75  
 21 Jobs, Rachel              FR Appleton Eas        24-00.00   25-04.00  
 22 Wautier, Monica           FR Green Bay So        27-01.00   24-09.50  
 23 Navani, Priyanka          FR Green Bay Pr        25-00.00   24-01.50  
 
Event 81  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Weber, Ashley             SR Appleton Nor          104-04     114-09   10   
  2 Riese, Emily              JR Fond du Lac           122-04     114-08    8   
  3 Flynn, Kadie              JR Appleton Nor          106-06     105-06    6   
  4 Urban, Jennifer           SR Fond du Lac           112-04     101-00    5   
  5 Short, Kristin            SR Green Bay Pr          107-00     100-08    4   
  6 Nickerson, Mallory        SO Pulaski                93-08      98-11    3   
  7 Pyne, Becky               SR Ashwaubenon           102-00      97-00    2   
  8 Budi, Tally               SR Kaukauna               87-06      93-02    1   
  9 Giese, Tasha              SR Pulaski                98-00      92-09  
 10 Talbert, Shavana          JR Fond du Lac            99-10      89-05  
 11 Boyer, Emily              SO Ashwaubenon            95-00      89-00  
 12 Werth, Melissa            FR Appleton Eas           95-00      86-00  
 13 Hildebrand, Karissa       SO Kaukauna               82-01      81-06  
 14 Gauntt, Elizabeth         SR Appleton Wes           75-00      78-05  
 15 Jobs, Rachel              FR Appleton Eas           74-00      66-04  
 16 Coonen, Kayla             FR Kaukauna               79-00      65-04  
 17 Miller, Carly             SR Appleton Wes           73-00      65-00  
 18 Walcheck, Morgan          JR Appleton Eas           73-11      63-08  
 19 Mattox, Alexandria        FR Green Bay We           70-00      63-05  
 20 York, Destiny             FR Green Bay We           65-00      60-06  
 21 Rentmeester, Cassidy      JR Green Bay Pr           57-06      60-05  
 22 Jenkins, Jamila           FR Green Bay We           65-00      56-02  
 23 Ausloos, Jackie           SO Green Bay So           71-09      55-02  
 24 Wautier, Monica           FR Green Bay So           56-06      51-10  
 -- Sontag, Jennifer          JR Green Bay So           82-07         DQ  
 
Event 89  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Flucke, Alex              SO Ashwaubenon         11-06.00   10-00.00   10   
  2 Richter, Leah             SO Fond du Lac         10-00.00    9-06.00    8   
  3 Blise, Abby               FR Ashwaubenon          9-07.00    9-06.00    5.50
  3 Whitefield, Rachael       FR Ashwaubenon          9-03.00    9-06.00    5.50
  5 Georgia, Jacey            JR Green Bay Pr         8-06.00    8-06.00    4   
  6 Cherney, Rachel           SR Appleton Nor        10-00.00    8-06.00    2.50
  6 Riese, Danielle           JR Fond du Lac          8-06.00    8-06.00    2.50
  8 Robertson, Joselyn        SR Green Bay Pr         8-06.00    8-00.00    1   
  9 Fuhrmann, Angela          SR Kaukauna             8-06.00    7-06.00  
  9 Hendrickson, Anna         SR Green Bay We         8-00.00    7-06.00  
  9 Dieck, Mallory            SR Appleton Nor         9-00.00    7-06.00  
 12 Bodilly, Shannon          FR Green Bay So         6-06.00    7-00.00  
 12 Weldon, Kelly             FR Appleton Wes         7-00.00    7-00.00  
 -- Hoffman, Sarah            SO Pulaski              7-06.00         NH  
 -- Panella, Carina           FR Appleton Wes         6-06.00         NH  
 
Event 95  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wustrack, Marissa         FR Fond du Lac         34-04.00   33-02.50   10   
  2 Hemmen, Cassy             SR Appleton Nor        34-06.00   32-08.25    8   
  3 Larson, Mckenzie          JR Appleton Wes        32-00.00   31-10.75    6   
  4 Campbell, Clair           SO Green Bay Pr        32-07.00   30-11.00    5   
  5 Drewiske, Kim             SR Green Bay Pr        32-06.00   30-10.75    4   
  6 Kraus, Samantha           JR Ashwaubenon         30-07.00   30-05.50    3   
  7 Talbert, Shavana          JR Fond du Lac         33-03.00   30-02.75    2   
  8 Enneper, Michaela         SO Pulaski             30-05.00   29-10.00    1   
  9 Cole, Erin                SO Fond du Lac         30-09.00   29-07.50  
 10 Gonzales, Angela          SR Appleton Eas        30-00.00   29-06.00  
 11 Hendricks, Ashley         JR Green Bay We        30-00.00   29-03.75  
 12 Marohl, Taylor            SO Ashwaubenon         28-06.00   28-11.00  
 13 Szela, Laura              SR Pulaski             28-06.00   28-10.50  
 14 Pagel, Rachel             SO Appleton Eas        30-00.00   27-06.25  
 15 Krawze, Alyssa            FR Appleton Nor        27-05.00   27-02.50  
 16 Morrisey, Autumn          FR Pulaski             26-09.00   26-04.75  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Appleton North             156.50     2) Green Bay Preble          152.50
    3) Fond du Lac                119        4) Ashwaubenon                89   
    5) Green Bay Southwest         45        6) Pulaski                    44   
    7) Appleton West               35        8) Kaukauna                   29   
    9) Appleton East               21       10) Green Bay West              9