Licensed to Black River Falls High School
                                       Hy-Tek's Meet Manager 4/29/2011 08:38 PM
              Black River Falls Hoffman Invitational - 4/29/2011               
                         Black River Falls High School                         
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ladsten, Jenna            SO Blair - Tayl             13.46   2   10  
  2 Roberts, Christina        SO Melrose Mind             14.19   2    8  
  3 Bere, Jessie              JR Black River              14.26   2    6  
  4 Nerby, Amanda             SR Blair - Tayl             14.33   2    5  
  5 Boone, Katie              SO Melrose Mind             14.38   2    4  
  6 Sexe, Emily               SR Blair - Tayl             14.53   1    3  
  7 Peterson, Katrina         JR Neillsville              14.54   2    2  
  8 Christopherson, Elizabet  FR Melrose Mind             14.74   2    1  
  9 Dugan, Whitney            FR Black River              15.05   1 
 10 Zettler, Emily            FR Loyal                    15.07   1 
 11 Eisfeldt, Hallie          FR Neillsville              15.25   2 
 12 Pederson, Jordyn          FR Black River              15.40   1 
 13 Skroch, Briana               Cochrane-Fountai         15.44   1 
 14 Kriesel, Samantha         FR Melrose Mind            x16.21   1 
 15 Vogel, Astrid             SR Mauston                  17.91   1 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ladsten, Jenna            SO Blair - Tayl             28.28   3   10  
  2 Naughton, Caitlynne       SO Neillsville              29.49   3    8  
  3 Trybula, Brittney         FR Neillsville              29.53   3    6  
  4 Pankratz, Morgan          JR Neillsville              30.48   3    5  
  5 Christopherson, Elizabet  FR Melrose Mind             30.64   3    4  
  6 Aasen, Abby               FR Melrose Mind             30.84   3    3  
  7 Zettler, Emily            FR Loyal                    30.92   3    2  
  8 Dugan, Whitney            FR Black River              31.16   2    1  
  9 Peters, Courtney          JR Melrose Mind             31.49   2 
 10 Pederson, Jordyn          FR Black River              31.55   2 
 11 Gorton, Shania            FR Loyal                    32.30   2 
 12 Indahl, Becky             JR Melrose Mind            x32.95   2 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Barum, Meghan                Cochrane-Fountai       1:06.23   2    9  
  1 Rodenberg, Samantha       SR Melrose Mind           1:06.23   2    9  
  3 Lisowski, Alex            SO Blair - Tayl           1:08.13   2    6  
  4 Aasen, Abby               FR Melrose Mind           1:09.14   2    5  
  5 Schleh, Kristy            FR Blair - Tayl           1:10.84   1    4  
  6 Dvorak, Katie             JR Black River            1:11.58   2    3  
  7 Gorton, Shania            FR Loyal                  1:13.25   1    2  
  8 Cork, Miycala             JR Black River            1:19.23   2    1  
  9 Baker, Alexis                Cochrane-Fountai       1:26.46   1 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pfaff, Macie              SO Melrose Mind           2:37.83    10  
  2 Mikel, Tiana              FR Melrose Mind           2:42.94     8  
  3 Tenant, Kayla             SO Black River            2:47.26     6  
  4 Toth, Wehonna             JR Black River            2:53.63     5  
  5 Mattison, Leyne           JR Blair - Tayl           2:57.90     4  
  6 Murray, Elizabeth         JR Melrose Mind           3:06.78     3  
  7 Clark, Shawnna            FR Black River            3:09.07     2  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mikel, Tiana              FR Melrose Mind           5:57.97    10  
  2 Dryak, Mariama            SO Blair - Tayl           5:58.20     8  
  3 Mrozek, Casey                Cochrane-Fountai       6:13.96     6  
  4 Bucek, Hattie             FR Black River            6:29.01     5  
  5 Murray, Elizabeth         JR Melrose Mind           6:38.24     4  
  6 Johnson, Miranda          SO Melrose Mind           6:42.67     3  
  7 Turner, Alexandria        JR Black River            6:55.48     2  
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Zeigle, Danea             SR Neillsville           12:42.66    10  
  2 Mrozek, Casey                Cochrane-Fountai      13:12.19     8  
  3 Dalbac, Taylar            FR Black River           13:29.10     6  
  4 Pipkin, Stephanie         FR Melrose Mind          14:07.15     5  
  5 Johnson, Miranda          SO Melrose Mind          14:44.27     4  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kunes, Miranda            SR Melrose Mind             17.44   2   10  
  2 Barum, Meghan                Cochrane-Fountai         17.87   2    8  
  3 Curran, Grace             SO Blair - Tayl             18.02   2    6  
  4 Knudson, Sammie           JR Melrose Mind             18.36   2    5  
  5 Dunneisen, Emily          SR Black River              18.66   2    4  
  6 Johnson, Abbey            FR Black River              19.17   2    3  
  7 Kriesel, Jessica          JR Melrose Mind             19.40   2    2  
  8 Savage, Jenny             SO Black River              20.28   1    1  
  9 Marcott, Avery               Cochrane-Fountai         21.41   1 
 10 Roehl, Sabrina            SO Loyal                    21.50   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Knudson, Sammie           JR Melrose Mind             51.34   2   10  
  2 Curran, Grace             SO Blair - Tayl             52.45   2    8  
  3 Barum, Meghan                Cochrane-Fountai         53.17   2    6  
  4 Pfeiffer, Sammie          SR Neillsville              53.83   2    5  
  5 Dunneisen, Emily          SR Black River              55.13   2    4  
  6 Roehl, Sabrina            SO Loyal                    59.49   2    3  
  7 Kriesel, Jessica          JR Melrose Mind           1:00.37   1    2  
  8 Hunger, Nicole               Cochrane-Fountai       1:01.30   1    1  
  9 Bucek, Hattie             FR Black River            1:02.59   2 
 10 Kriesel, Samantha         FR Melrose Mind           1:03.59   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Melrose Mindoro                                       54.51    10  
     1) Kunes, Miranda SR               2) Kunes, Melinda JR              
     3) Boone, Katie SO                 4) Roberts, Christina SO          
  2 Black River Falls                                     56.74     8  
     1) Jessie, Miranda FR              2) Bere, Jessie JR                
     3) Dugan, Whitney FR               4) Olson, Erica JR                
  3 Neillsville                                         1:00.58     6  
     1) Barth, Wendy FR                 2) Eisfeldt, Hallie FR            
     3) Schallenmueller, Maren SO       4) Harris, Libby JR               
  4 Cochrane-Fountain City                              1:01.98     5  
     1) Heibert, Laurie                 2) Marcott, Avery                 
     3) Suhr, Anna                      4) Pehler, Michelle               
  5 Loyal                                               1:04.93     4  
     1) Beyer, Sonia JR                 2) Gorton, Shania FR              
     3) Roehl, Sabrina SO               4) Zettler, Emily FR              
 
Girls 4x100 Meter Relay Throwers Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Blair - Taylor                                      1:00.51  
     1) Stendahl, Shayli SR             2) Mitchell, Maygan JR            
     3) Beisswenger, Eva SR             4) Schleh, Kristy FR              
  2 Neillsville                                         1:05.74  
     1) Reil, Dessa JR                  2) Courtney, Morgan FR            
     3) De Mello, Ana Carolina SR       4) Voss, Emma FR                  
  3 Melrose Mindoro                                     1:09.12  
     1) Antony, Kendra SO               2) Kirchner, Danielle SR          
     3) Hegge, Vanessa JR               4) Peters, Courtney JR            
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Neillsville                                         2:01.21    10  
     1) Pankratz, Morgan JR             2) Glaze, Jeni JR                 
     3) Naughton, Caitlynne SO          4) Trybula, Brittney FR           
  2 Melrose Mindoro                                     2:01.51     8  
     1) Kunes, Miranda SR               2) Kunes, Melinda JR              
     3) Christopherson, Elizabeth FR    4) Indahl, Becky JR               
  3 Black River Falls                                   2:02.80     6  
     1) Savage, Jenny SO                2) Dunneisen, Emily SR            
     3) Jessie, Miranda FR              4) Johnson, Abbey FR              
  4 Cochrane-Fountain City                              2:11.28     5  
     1) Heibert, Laurie                 2) Marcott, Avery                 
     3) Suhr, Anna                      4) Pehler, Michelle               
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Melrose Mindoro                                     4:27.00    10  
     1) Roberts, Christina SO           2) Pfaff, Macie SO                
     3) Knudson, Sammie JR              4) Rodenberg, Samantha SR         
  2 Neillsville                                         4:31.61     8  
     1) Pfeiffer, Sammie SR             2) Naughton, Caitlynne SO         
     3) Pankratz, Morgan JR             4) Trybula, Brittney FR           
  3 Blair - Taylor                                      4:39.93     6  
     1) Stalheim, Brooke FR             2) Mitchell, Maygan JR            
     3) Lisowski, Alex SO               4) Dryak, Mariama SO              
  4 Black River Falls                                   4:57.22     5  
     1) Dvorak, Katie JR                2) Tenant, Kayla SO               
     3) Savage, Jenny SO                4) Jessie, Miranda FR             
  5 Cochrane-Fountain City                              5:34.32     4  
     1) Jackson, Katie                  2) Suhr, Anna                     
     3) Skroch, Briana                  4)                                
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Melrose Mindoro                                    11:08.89    10  
     1) Mikel, Tiana FR                 2) Pipkin, Stephanie FR           
     3) Pfaff, Macie SO                 4) Rodenberg, Samantha SR         
  2 Black River Falls                                  11:36.79     8  
     1) Dvorak, Katie JR                2) Toth, Wehonna JR               
     3) Tenant, Kayla SO                4) Bucek, Hattie FR               
  3 Cochrane-Fountain City                             12:51.32     6  
     1) Hunger, Nicole                  2) Mrozek, Casey                  
     3) Jackson, Katie                  4) Baker, Alexis                  
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Abbey            FR Black River            4-08.00    10  
  2 Marcott, Avery               Cochrane-Fountai       4-06.00     8  
  3 Kiel, Karli                  Loyal                  4-04.00     6  
  4 Gorton, Shania            FR Loyal                 J4-04.00     5  
  5 Kunes, Melinda            JR Melrose Mind          J4-04.00     4  
  6 Barth, Wendy              FR Neillsville           J4-04.00     3  
  7 Beisswenger, Eva          SR Blair - Tayl           4-02.00     2  
  8 Pickett, Megan            SO Neillsville            4-00.00     1  
  9 Knudson, Sammie           JR Melrose Mind          J4-00.00  
  9 Hunger, Nicole               Cochrane-Fountai      J4-00.00  
 -- Heibert, Laurie              Cochrane-Fountai            NH  
 -- Suhr, Anna                   Cochrane-Fountai            NH  
 -- Christopherson, Elizabet  FR Melrose Mind                NH  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Naughton, Caitlynne       SO Neillsville            7-06.00    10  
  2 Eisfeldt, Hallie          FR Neillsville            6-06.00     8  
  3 Glaze, Jeni               JR Neillsville           J6-06.00     6  
  4 Beisswenger, Eva          SR Blair - Tayl           6-00.00     5  
  5 Mrozek, Casey                Cochrane-Fountai      J6-00.00     4  
 -- Skroch, Briana               Cochrane-Fountai            NH  
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ladsten, Jenna            SO Blair - Tayl          16-01.50    10  
  2 Barum, Meghan                Cochrane-Fountai      15-09.00     8  
  3 Johnson, Abbey            FR Black River           15-06.00     6  
  4 Pfeiffer, Sammie          SR Neillsville           14-09.00     5  
  5 Roberts, Christina        SO Melrose Mind          14-07.00     4  
  6 Boone, Katie              SO Melrose Mind          14-01.00     3  
  7 Curran, Grace             SO Blair - Tayl          13-10.50     2  
  8 Olson, Erica              JR Black River           13-10.00     1  
  9 Kunes, Miranda            SR Melrose Mind          13-08.50  
 10 Sexe, Emily               SR Blair - Tayl          13-04.00  
 11 Trybula, Brittney         FR Neillsville           13-02.50  
 12 Hizer, Natasha            FR Black River           12-03.00  
 13 Heibert, Laurie              Cochrane-Fountai      11-10.50  
 14 Vogel, Astrid             SR Mauston               10-08.50  
 15 Baker, Alexis                Cochrane-Fountai      10-07.00  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Olson, Erica              JR Black River           30-07.00    10  
  2 Pankratz, Morgan          JR Neillsville           30-00.00     8  
  3 Jessie, Miranda           FR Black River           29-11.00     6  
  4 Feaster, Melinda          JR Blair - Tayl          29-04.25     5  
  5 Peters, Courtney          JR Melrose Mind          29-02.00     4  
  6 Boone, Katie              SO Melrose Mind          28-06.75     3  
  7 Indahl, Becky             JR Melrose Mind          28-05.50     2  
  8 Turner, Alexandria        JR Black River           28-02.25     1  
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reil, Dessa               JR Neillsville           32-04.25    10  
  2 Antony, Kendra            SO Melrose Mind          32-02.50     8  
  3 Pehler, Michelle             Cochrane-Fountai      29-08.75     6  
  4 Barth, Wendy              FR Neillsville           28-02.50     5  
  5 Kirchner, Danielle        SR Melrose Mind          27-07.00     4  
  6 Hegge, Vanessa            JR Melrose Mind          26-10.00     3  
  7 Jackson, Katie               Cochrane-Fountai      24-06.50     2  
  8 Koening, Deziree             Cochrane-Fountai      24-03.00     1  
  9 L'Italian, Kortney        SO Black River           24-00.25  
 10 Mathews, Keisha           FR Black River           23-07.75  
 11 Carroll, Jasmine          FR Mauston               21-02.75  
 12 Mitchell, Maygan          JR Blair - Tayl          21-01.00  
 13 Voss, Emma                FR Neillsville           20-10.25  
 14 Stendahl, Shayli          SR Blair - Tayl          20-07.50  
 15 Schleh, Kristy            FR Blair - Tayl          17-04.50  
 16 Czys, Michelle            SO Mauston               17-01.50  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pehler, Michelle             Cochrane-Fountai        111-02    10  
  2 Barth, Wendy              FR Neillsville              89-04     8  
  3 Antony, Kendra            SO Melrose Mind             88-08     6  
  4 Reil, Dessa               JR Neillsville              84-01     5  
  5 Rodenberg, Samantha       SR Melrose Mind             82-04     4  
  6 Kunes, Melinda            JR Melrose Mind             74-11     3  
  7 Mathews, Keisha           FR Black River              66-04     2  
  8 Jackson, Katie               Cochrane-Fountai         65-00     1  
  9 Koening, Deziree             Cochrane-Fountai         63-00  
 10 Flick, Anissa             FR Black River              60-08  
 11 Stendahl, Shayli          SR Blair - Tayl             59-03  
 12 Courtney, Morgan          FR Neillsville              53-06  
 13 Beisswenger, Eva          SR Blair - Tayl             50-07  
 14 Carroll, Jasmine          FR Mauston                  47-06  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Millis, Jordan            SO Black River              11.35   2   10  
  2 Dux, Matt                 SO Neillsville              11.99   2    8  
  3 Hatlevig, Alex            FR Melrose Mind             12.25   2    6  
  4 Pronschinske, Dylan       SR Black River              12.40   2    5  
  5 Acor, Austin              SO Black River              12.47   2    4  
  6 Lash, Brody               JR Melrose Mind             12.48   2    3  
  7 Coggins, Aaron            SR Loyal                    12.62   2    2  
  8 Szymanski, Andrew         FR Loyal                    12.74   1    1  
  9 Pehler, Nick                 Cochrane-Fountai         12.91   1 
 10 Soto, Dalton              FR Blair - Tayl             12.93   1 
 11 Boynton, Brandon             Cochrane-Fountai         13.03   1 
 12 Guenther, Travis          JR Blair - Tayl             13.11   1 
 13 Moeller, David            SR Loyal                    13.95   1 
 14 Boushon, Austin           JR Neillsville              13.98   1 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Millis, Jordan            SO Black River              23.92   2   10  
  2 Hatlevig, Alex            FR Melrose Mind             24.95   2    8  
  3 Pehler, Nick                 Cochrane-Fountai         25.29   2    6  
  4 Bautch, Dodger            JR Neillsville              25.38   2    5  
  5 Kopp, Bryce               SO Black River              25.42   2    4  
  6 Szymanski, Andrew         FR Loyal                    25.57   1    3  
  7 Stoker, Brandyn           SO Black River              25.74   1    2  
  8 Coggins, Aaron            SR Loyal                    25.89   1    1  
  9 Guenther, Travis          JR Blair - Tayl             27.00   1 
 10 Fulwiler, Logan           FR Loyal                    27.22   1 
 11 Lisowski, Nate            FR Blair - Tayl             27.97   1 
 12 Pagenkopf, Nathan         JR Neillsville              28.81   1 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dux, Matt                 SO Neillsville              52.94   2   10  
  2 Peasley, William          SR Black River              53.04   2    8  
  3 Mueller, Caleb            SR Blair - Tayl             53.22   2    6  
  4 Karl, Lukas               SR Black River              54.53   2    5  
  5 Morabito, Anthony         SR Melrose Mind             55.75   2    4  
  6 Clements, Kohl            JR Melrose Mind             58.60   2    3  
  7 Meyer, Tyler              JR Loyal                    59.54   1    2  
  8 Fulwiler, Logan           FR Loyal                  1:01.10   1    1  
  9 Koenig, Dakota               Cochrane-Fountai       1:02.32   1 
 10 Zimmerman, Luke           FR Loyal                  1:06.64   1 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Genteman, Kyle            SR Loyal                  2:08.56    10  
  2 Ramsey, Gideon            SO Melrose Mind           2:14.17     8  
  3 Naughton, Ryan            SR Neillsville            2:15.50     6  
  4 Mueller, Caleb            SR Blair - Tayl           2:20.56     5  
  5 Boon, Jared               SO Neillsville            2:22.02     4  
  6 Guenther, Mat             SO Black River            2:22.58     3  
  7 Churchill, Chaz           FR Black River            2:22.95     2  
  8 Olstad, Trystan           SO Black River            2:23.76     1  
  9 Anderson, Ben             JR Loyal                  2:25.10  
 10 Smaby, Evan               FR Melrose Mind           2:26.56  
 11 Ramsey, Vernon            SR Melrose Mind           2:28.15  
 12 Lis, Josh                 FR Neillsville            2:35.96  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reismann, Kyle            SO Blair - Tayl           4:43.68    10  
  2 Genteman, Kyle            SR Loyal                  4:48.87     8  
  3 Sanchez, Cody             SO Black River            5:02.82     6  
  4 Schreiber, Dray              Cochrane-Fountai       5:14.85     5  
  5 Markhardt, Zachary        JR Black River            5:22.00     4  
  6 Olstad, Trystan           SO Black River            5:26.26     3  
  7 Anderson, Ben             JR Loyal                  5:29.35     2  
  8 Marco, Dillan             SO Melrose Mind           5:34.12     1  
  9 Ydenias, Oscar            SR Black River           x5:35.61  
 10 Leak, Jerome              SO Mauston                5:38.15  
 11 Domine, David                Cochrane-Fountai       5:45.35  
 12 Seefelt, Ricky            JR Loyal                  5:53.59  
 13 Smaby, Evan               FR Melrose Mind           5:54.41  
 14 Bruce, Levi               FR Mauston                5:58.57  
 15 Domine, Joey                 Cochrane-Fountai       6:10.20  
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Peasley, William          SR Black River           10:06.51    10  
  2 Reismann, Kyle            SO Blair - Tayl          10:14.31     8  
  3 Skelding, Brandon         SR Black River           10:33.27     6  
  4 Nordie, Michael           SR Blair - Tayl          11:25.46     5  
  5 Kapusta, Cordell          FR Neillsville           11:28.31     4  
  6 Schreiber, Dray              Cochrane-Fountai      11:36.81     3  
  7 Genteman, Jared           FR Loyal                 11:46.87     2  
  8 Holty, John               FR Black River           12:11.40     1  
  9 Domine, David                Cochrane-Fountai      12:25.10  
 10 Seefelt, Ricky            JR Loyal                 12:52.41  
 11 Domine, Joey                 Cochrane-Fountai      13:24.20  
 12 Bruce, Levi               FR Mauston               13:47.45  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rodenberg, Samuel         JR Melrose Mind             17.63   2   10  
  2 Kovacevich, Aubrey        SR Melrose Mind             18.18   2    8  
  3 Rickert, Kyle             SO Black River              18.60   2    6  
  4 Brauner, Paul             FR Black River              19.18   2    5  
  5 Lash, Collin              JR Melrose Mind             19.71   2    4  
  6 Modica, Jeffery           SO Black River              21.44   1    3  
  7 Tollefson, Kyle              Cochrane-Fountai         22.16   1    2  
  8 Meyer, Tyler              JR Loyal                    22.54   1    1  
  9 Anderson, Ben             SO Blair - Tayl             23.95   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brauner, Paul             FR Black River              45.87   2   10  
  2 Rodenberg, Samuel         JR Melrose Mind             46.60   2    8  
  3 Kovacevich, Aubrey        SR Melrose Mind             46.75   2    6  
  4 Knodle, Sam               SR Neillsville              48.35   2    5  
  5 Montalvo, Garrett         FR Melrose Mind             49.26   2    4  
  6 Rickert, Kyle             SO Black River              49.71   2    3  
  7 Juszczak, Zach            SR Blair - Tayl             51.41   1    2  
  8 Tollefson, Kyle              Cochrane-Fountai         53.34   1    1  
 
Boys 4x100 Meter Relay Throwers Varsity
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Melrose Mindoro                                       51.57  
     1) Marco, Matt SR                  2) Swenson, Adam SR               
     3) Smaby, Evan FR                  4) Ramsey, Vernon SR              
  2 Loyal                                                 53.50  
     1) Pruzinski, Andrew SR            2) Larson, Dennis FR              
     3) Schmitz, Nick FR                4) Moeller, David SR              
  3 Neillsville                                           55.02  
     1) Pekol, Eric FR                  2) Hazen, Jerome FR               
     3) Grabowski, Zach SO              4) Hiserman, Tyler SR             
  4 Blair - Taylor                                        56.74  
     1) Eide, Garrett JR                2) Ascheman, Trevor SO            
     3) Kujak, Nolan FR                 4) Fuselier, TJ SO                
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Melrose Mindoro                                       47.74    10  
     1) Anderson, Ross FR               2) Lash, Brody JR                 
     3) Montalvo, Aaron SO              4) Mattie, Tyler JR               
  2 Black River Falls                                     47.97     8  
     1) Gerzsik, Jacob FR               2) Pronschinske, Dylan SR         
     3) Stoker, Brandyn SO              4) Acor, Austin SO                
  3 Cochrane-Fountain City                                49.19     6  
     1) Eikamp, Jordan                  2) White, Sam                     
     3) Pehler, Nick                    4) Tollefson, Kyle                
  4 Blair - Taylor                                        50.26     5  
     1) Lisowski, Nate FR               2) Soto, Dalton FR                
     3) Fuselier, TJ SO                 4) Ascheman, Trevor SO            
  5 Mauston 2                                             52.40     4  
     1) Dahlgren, Cameron SO            2) Lierman, JD JR                 
     3) Thompson, Ross SO               4) Fenwick, Teague SO             
  6 Neillsville                                           53.67     3  
     1) Pagenkopf, Nathan JR            2) Boushon, Austin JR             
     3) Grottke, Matthew FR             4) Sutton, Adam JR                
  7 Blair - Taylor  'B'                                  x58.61  
 
Boys 4x200 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Melrose Mindoro                                     1:39.51    10  
     1) Lash, Brody JR                  2) Nordstrom, Jacob JR            
     3) Hatlevig, Alex FR               4) Anderson, Elliot JR            
  2 Black River Falls                                   1:40.46     8  
     1) Gerzsik, Jacob FR               2) Stoker, Brandyn SO             
     3) Pronschinske, Dylan SR          4) Kopp, Bryce SO                 
  3 Blair - Taylor                                      1:43.82     6  
     1) Lisowski, Nate FR               2) Guenther, Travis JR            
     3) Kujak, Reggie JR                4) Mattson, Kody SR               
  4 Loyal                                               1:47.15     5  
     1) Coggins, Aaron SR               2) Szymanski, Andrew FR           
     3) Moeller, David SR               4) Moeller, Nick SO               
  5 Neillsville                                         1:49.80     4  
     1) Boushon, Austin JR              2) Sutton, Adam JR                
     3) Pagenkopf, Nathan JR            4) Schoen, Dan JR                 
  6 Cochrane-Fountain City                              1:51.91     3  
     1) Blanhnik, Robbie                2) Boynton, Brandon               
     3) Koenig, Dakota                  4) Litscher, Tyler                
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Melrose Mindoro                                     3:41.94    10  
     1) Clements, Kohl JR               2) Anderson, Elliot JR            
     3) Ramsey, Gideon SO               4) Morabito, Anthony SR           
  2 Blair - Taylor                                      3:45.77     8  
     1) Curran, Zack SR                 2) Massman, Matt FR               
     3) Chase, Tony SR                  4) Kujak, Reggie JR               
  3 Neillsville                                         3:46.69     6  
     1) Dux, Matt SO                    2) Bautch, Dodger JR              
     3) Schoen, Dan JR                  4) Naughton, Ryan SR              
  4 Black River Falls                                   3:53.19     5  
     1) Karl, Lukas SR                  2) Kopp, Bryce SO                 
     3) Rickert, Kyle SO                4) Decorah, Adam SR               
  5 Loyal                                               4:10.63     4  
     1) Genteman, Kyle SR               2) Meyer, Tyler JR                
     3) Zimmerman, Luke FR              4) Fulwiler, Logan FR             
  6 Cochrane-Fountain City                              4:36.48     3  
     1) Blanhnik, Robbie                2) Boynton, Brandon               
     3) Koenig, Dakota                  4) Litscher, Tyler                
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Black River Falls                                   8:40.29    10  
     1) Peasley, William SR             2) Karl, Lukas SR                 
     3) Sanchez, Cody SO                4) Skelding, Brandon SR           
  2 Melrose Mindoro                                     9:08.10     8  
     1) Ramsey, Vernon SR               2) Clements, Kohl JR              
     3) Ramsey, Gideon SO               4) Morabito, Anthony SR           
  3 Blair - Taylor                                      9:36.31     6  
     1) Curran, Zack SR                 2) Nyen, Nevin FR                 
     3) Juszczak, Zach SR               4) Massman, Matt FR               
  4 Neillsville                                         9:38.50     5  
     1) Knodle, Sam SR                  2) Kapusta, Cordell FR            
     3) Naughton, Ryan SR               4) Boon, Jared SO                 
  5 Loyal                                              10:37.94     4  
     1) Anderson, Ben JR                2) Genteman, Jared FR             
     3) Zimmerman, Luke FR              4) Seefelt, Ricky JR              
 
Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kujak, Reggie             JR Blair - Tayl           5-08.00    10  
  2 Dux, Matt                 SO Neillsville            5-06.00     8  
  3 Decorah, Adam             SR Black River           J5-06.00     6  
  4 White, Sam                   Cochrane-Fountai      J5-06.00     5  
  5 Kovacevich, Aubrey        SR Melrose Mind           5-04.00     4  
  6 Mattson, Kody             SR Blair - Tayl           5-02.00     3  
  7 Acor, Austin              SO Black River            4-10.00     1.5
  7 Juutinen, Jari            JR Melrose Mind           4-10.00     1.5
 -- Mitchell, Travis          FR Blair - Tayl                NH  
 -- Meyer, Tyler              JR Loyal                       NH  
 -- Montalvo, Garrett         FR Melrose Mind                NH  
 
Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bautch, Dodger            JR Neillsville           11-00.00    10  
  2 Mattson, Kody             SR Blair - Tayl          10-00.00     8  
  3 Nyen, Nevin               FR Blair - Tayl           7-06.00     6  
  4 Beaman, Nick              FR Blair - Tayl           7-00.00     4.5
  4 Domine, David                Cochrane-Fountai       7-00.00     4.5
 -- Gerzsik, Jacob            FR Black River                 NH  
 -- Domine, Joey                 Cochrane-Fountai            NH  
 -- Stoker, Brandyn           SO Black River                 NH  
 
Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Millis, Jordan            SO Black River           20-00.50    10  
  2 Acor, Austin              SO Black River           18-03.00     8  
  3 Anderson, Elliot          JR Melrose Mind          18-02.50     6  
  4 Bautch, Dodger            JR Neillsville           18-01.00     5  
  5 Nordstrom, Jacob          JR Melrose Mind          17-11.00     4  
  6 Guenther, Travis          JR Blair - Tayl          17-09.00     3  
  7 Eikamp, Jordan               Cochrane-Fountai      17-03.25     2  
  8 Soto, Dalton              FR Blair - Tayl          16-07.25     1  
  9 Anderson, Ross            FR Melrose Mind          16-05.50  
 10 Brauner, Paul             FR Black River           15-11.00  
 11 Chase, Tony               SR Blair - Tayl          15-10.00  
 12 McFarren, Travis          SO Mauston               15-00.00  
 13 Grabowski, Zach           SO Neillsville           14-03.50  
 14 Moeller, Nick             SO Loyal                 12-10.00  
 
Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Millis, Jordan            SO Black River           41-08.75    10  
  2 Decorah, Adam             SR Black River           40-05.50     8  
  3 White, Sam                   Cochrane-Fountai      39-02.50     6  
  4 Anderson, Elliot          JR Melrose Mind          39-00.50     5  
  5 Eikamp, Jordan               Cochrane-Fountai      37-04.25     4  
  6 Anderson, Ross            FR Melrose Mind          36-01.25     3  
  7 Chase, Tony               SR Blair - Tayl          33-08.25     2  
  8 Anderson, Ben             JR Loyal                 33-06.00     1  
  9 Krattiger, Tyler          SO Mauston               32-06.75  
 10 Moeller, David            SR Loyal                 31-07.50  
 11 Fulwiler, Logan           FR Loyal                 31-06.50  
 
Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Stiehl, Christian         SO Black River           46-01.25    10  
  2 Pehler, Nick                 Cochrane-Fountai      42-05.75     8  
  3 Eide, Garrett             JR Blair - Tayl          41-09.50     6  
  4 Ebert, Dalton             SR Black River           41-06.50     5  
  5 Marco, Matt               SR Melrose Mind          39-10.50     4  
  6 Boynton, Brandon             Cochrane-Fountai      38-02.00     3  
  7 Pekol, Eric               FR Neillsville           38-01.25     2  
  8 Pruzinski, Andrew         SR Loyal                 36-11.25     1  
  9 Schoen, Dan               JR Neillsville           36-08.75  
 10 Grottke, Matthew          FR Neillsville           35-10.00  
 11 Swenson, Adam             SR Melrose Mind          34-03.00  
 12 Ramsey, Vernon            SR Melrose Mind          34-02.75  
 13 Martellio, Anthony        JR Mauston               32-08.75  
 14 Litscher, Tyler              Cochrane-Fountai      32-02.50  
 14 Lipke, Harry              FR Black River           32-02.50  
 16 Remington, Austin         JR Mauston               30-09.50  
 17 Rossow, Daniel            SO Loyal                 30-04.75  
 18 Kujak, Nolan              FR Blair - Tayl          30-00.75  
 19 Schmitz, Nick             FR Loyal                 28-10.50  
 20 Sonmez, Jon               JR Blair - Tayl          28-00.25  
 
Boys Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martellio, Anthony        JR Mauston                 121-04    10  
  2 Stiehl, Christian         SO Black River             119-10     8  
  3 Eide, Garrett             JR Blair - Tayl            116-03     6  
  4 Ebert, Dalton             SR Black River             115-07     5  
  5 Tollefson, Kyle              Cochrane-Fountai        111-02     4  
  6 Pruzinski, Andrew         SR Loyal                   108-06     3  
  7 Mattie, Tyler             JR Melrose Mind            106-07     2  
  8 Schoen, Dan               JR Neillsville             106-06     1  
  9 Marco, Matt               SR Melrose Mind            102-11  
 10 Grottke, Matthew          FR Neillsville             100-09  
 11 Boushon, Austin           JR Neillsville              94-03  
 12 Blanhnik, Robbie             Cochrane-Fountai         90-07  
 13 Kinder, Joel              FR Black River              87-08  
 14 Remington, Austin         JR Mauston                  85-10  
 15 Rossow, Daniel            SO Loyal                    84-07  
 16 Swenson, Adam             SR Melrose Mind             84-05  
 17 Ascheman, Trevor          SO Blair - Tayl             76-10  
 18 Koenig, Dakota               Cochrane-Fountai         71-00  
 19 Larson, Dennis            FR Loyal                    68-04  
 20 Erickson, Matt            SO Mauston                  60-04  
 21 Lambright, Nate           SO Blair - Tayl             58-09  
 
Boys 100 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jensen, Anthony           JR Melrose Mind             12.32   2 
  2 Mattie, Tyler             JR Melrose Mind             12.73   2 
  3 Erickson, Matt            SO Mauston                  13.24   1 
  4 Juutinen, Jari            JR Melrose Mind             13.50   2 
  5 Montalvo, Garrett         FR Melrose Mind            x13.78   2 
  6 Cherwenka, Jay            FR Black River              13.93   2 
  7 McFarren, Travis          SO Mauston                  13.94   1 
  8 Schmitt, Christian        FR Black River              13.96   2 
  9 Blanhnik, Robbie             Cochrane-Fountai         14.06   1 
 10 Newell, Isaiah            FR Black River              14.07   1 
 11 Moeller, Nick             SO Loyal                    14.29   2 
 12 Krattiger, Tyler          SO Mauston                  14.59   1 
 13 McDougall, Drew           FR Blair - Tayl             15.02   1 
 
Boys 200 Meter Dash Junior Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jensen, Anthony           JR Melrose Mind             25.31   1 
  2 Juutinen, Jari            JR Melrose Mind             27.08   2 
  3 Erickson, Matt            SO Mauston                  27.74   2 
  4 Montalvo, Garrett         FR Melrose Mind             27.90   2 
  5 Cherwenka, Jay            FR Black River              28.39   2 
  6 Schmitt, Christian        FR Black River              29.75   1 
  7 Wilke, Kyle               JR Mauston                  30.16   2 
  8 Litscher, Tyler              Cochrane-Fountai         30.18   1 
  9 Newell, Isaiah            FR Black River              30.97   2 
 10 Mitchell, Travis          FR Blair - Tayl             31.20   1 
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Melrose Mindoro            196        2) Neillsville               129   
    3) Black River Falls          112        4) Cochrane-Fountain City     98   
    5) Blair - Taylor              94        6) Loyal                      22   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Black River Falls          213.50     2) Melrose Mindoro           140.50
    3) Blair - Taylor             110.50     4) Neillsville                86   
    5) Cochrane-Fountain City      65.50     6) Loyal                      51   
    7) Mauston 2                   14