Licensed to Bangor High School Cardinals
                                       Hy-Tek's Meet Manager 4/12/2011 07:06 PM
                     Bangor Early Season Meet - 4/12/2011                      
                              Bangor High School                               
                                    Results                                    
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  6 Sienicki, Melissa         SO Necedah              1:30.00    1:32.47     3  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Swanson, Haley            FR Sparta               2:30.00    2:26.80    10  
  2 Koss, Mackenzie           SR Bangor               2:34.00    2:28.81     8  
  3 Schaldach, Marisa         FR Cashton              2:41.00    2:38.40     6  
  4 Burkhardt, Kali           JR Bangor               2:50.00    2:50.41     5  
  5 Kaiser, Chloe             JR Cashton              2:50.00    2:51.82     4  
  6 Zwarycz, Amy              FR Sparta               3:15.00    2:53.74     3  
  7 Barnes, Holli             JR Sparta               3:00.00    2:56.75     2  
  8 Kammel, Cortney           JR West Salem           2:51.70    2:57.72     1  
  9 Korn, Amelia              JR Cashton              2:50.00    3:02.07  
 10 Schwartz, Ellie           JR West Salem           3:03.90    3:03.81  
 11 Ard, Meghan               SO Necedah              3:18.00    3:28.08  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Swanson, Haley            FR Sparta               5:45.00    5:38.77    10  
  2 Kammel, Cortney           JR West Salem           6:57.47    6:14.99     8  
  3 Zwarycz, Amy              FR Sparta               6:30.00    6:19.94     6  
  4 Barnes, Holli             JR Sparta               6:15.00    6:20.96     5  
  5 Korn, Amelia              JR Cashton              6:35.00    6:24.34     4  
  6 Ray, Aubry                SR Bangor               6:30.00    6:25.09     3  
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Herrman, Meg              JR Sparta                 14.00      13.83   2   10  
  2 Dahl, Amber               JR Cashton                14.00      14.06   2    8  
  3 Brown, Morgan             FR Necedah                13.90      14.20   2    6  
  4 Arens, Emily              FR Sparta                 15.00      14.30   1    5  
  5 Schroeder, Jackie         SR Sparta                 14.20      14.33   2    4  
  6 Beron, Jenna              JR Bangor                 14.60      14.52   2    3  
  7 Niemeier, Taylor          JR West Salem                        14.55   1    2  
  8 Straub, Avery             SO Bangor                 14.80      14.67   1    1  
  9 Pieper, Andrea            FR Sparta                 14.40      14.99   2 
 10 Woodman, Tara             SO Sparta                 16.00      15.33   1 
 11 Freeman, Autum            SO Sparta                            15.37   1 
 12 Blumer, Kara              FR West Salem                        15.61   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Oium, Ari                 SR Cashton                29.00      28.68   3   10  
  2 Herrman, Meg              JR Sparta                 29.60      29.09   3    8  
  3 Dahl, Amber               JR Cashton                30.00      29.40   3    6  
  4 Brown, Morgan             FR Necedah                29.20      29.64   3    5  
  5 Schroeder, Jackie         SR Sparta                 30.00      29.75   3    4  
  6 Beron, Jenna              JR Bangor                 31.00      30.81   3    3  
  7 Arens, Emily              FR Sparta                 31.00      31.05   3    2  
  8 Straub, Avery             SO Bangor                 32.00      31.09   2    1  
  9 Niemeier, Taylor          JR West Salem             31.30      31.34   2 
 10 Hemmersbach, Ally         JR Cashton                32.50      32.02   2 
 11 Woodman, Tara             SO Sparta                 34.00      32.33   1 
 12 Blumer, Kara              FR West Salem             33.40      33.02   1 
 13 Larry, Marissa            JR Cashton                34.00      33.42   1 
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burkhardt, Kali           JR Bangor               1:10.00    1:05.97    10  
  2 Dahl, Amber               JR Cashton              1:10.00    1:08.33     8  
  3 Straub, Avery             SO Bangor               1:11.00    1:09.46     6  
  4 Gronemus, Sarah           JR Cashton              1:15.00    1:09.75     5  
  5 Arentz, Kala              FR Cashton              1:18.00    1:15.86     4  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  7 Hilby, Kailey             JR Bangor               6:25.00    6:31.80     2  
  8 Wiedemann, Siera          FR West Salem           6:52.00    6:36.25     1  
  9 Schwartz, Ellie           JR West Salem           6:49.80    6:37.75  
 10 Gerke, Morgan             SR Bangor               7:20.00    8:29.89  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ray, Aubry                SR Bangor              14:00.00   14:29.71    10  
  2 Hilby, Kailey             JR Bangor              14:00.00   14:57.95     8  
  3 Kies, Sylvia              SR Necedah                        18:51.19     6  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oium, Ari                 SR Cashton                16.20      16.38    10  
  2 Arentz, Alyssa            SR Cashton                17.00      16.49     8  
  3 Woodman, Angela           SR Sparta                 19.50      18.34     6  
  4 Straub, Haylee            JR Bangor                 18.00      18.66     5  
  5 Mathison, Abby            FR Bangor                 21.00      21.94     4  
  6 Ard, Erin                 SO Necedah                23.60      26.16     3  
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Woodman, Angela           SR Sparta                 55.00      53.19    10  
  2 Straub, Haylee            JR Bangor                 56.00      54.76     8  
  3 Schumer, Christina        SO Necedah                57.00      55.69     6  
  4 Mathison, Abby            FR Bangor                 58.00    1:02.30     5  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Necedah                                             56.20      55.80    10  
     1) Rich, Aliy SO                   2) Johnston, Celina SO            
     3) Wargowsky, Anna SR              4) Brown, Morgan FR               
  2 Sparta                                              59.00      56.06     8  
     1) Schroeder, Jackie SR            2) Herrman, Meg JR                
     3) Pieper, Andrea FR               4) Arens, Emily FR                
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Necedah                                           1:58.60    1:59.75    10  
     1) Rich, Aliy SO                   2) Johnston, Celina SO            
     3) Baumel, Ariel SO                4) Wargowsky, Anna SR             
  2 West Salem                                        2:08.00    2:10.71     8  
     1) Blumer, Kara FR                 2) Rich, Erica FR                 
     3) Brown, Kianna JR                4) Niemeier, Taylor JR            
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Necedah                                           4:38.00    4:37.33    10  
     1) Johnston, Celina SO             2) Rich, Aliy SO                  
     3) Schumer, Christina SO           4) Wargowsky, Anna SR             
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cashton                                                     11:17.10    10  
     1) Gronemus, Sarah JR              2) Kaiser, Chloe JR               
     3) Weibel, Sara SR                 4) Slattery, Colleen SR           
  2 Necedah                                          13:10.00   13:34.70     8  
     1) Ard, Erin SO                    2) Kies, Sylvia SR                
     3) Ard, Meghan SO                  4) Baumel, Ariel SO