Licensed to New Berlin West High School
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/24/2011 07:24 PM
              New Berlin West Conference Girls JV Meet - 4/6/2011              
                                New Berlin West                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Ratkowski, Hannah            St. Francis         30-00.00   31-01.00   10   
  2 Kleppin, Kayla               Cudahy              28-00.00   29-05.75    8   
  3 Moy, Alyssa                  New Berlin W        27-00.00   28-03.75    6   
  4 Lalk, Zeyna                  Wauwatosa We        27-00.00   27-09.25    5   
  5 Fax, Lexi                    Wauwatosa We        27-00.00   27-08.25    4   
  6 Bizub, Kristen               South Milwau        27-02.00   25-05.50    3   
  7 Morant, Jorea                St. Francis         25-00.00   25-04.00    2   
  8 Batten, Stephanie            Pewaukee            23-00.00   23-10.50    1   
  9 Fleming, Lauren              South Milwau        23-01.00   23-01.25  
 10 Zess, Jamie                  Cudahy              24-00.00   22-01.00  
 11 Doerflinger, Jessica         New Berlin W        25-00.00   21-11.50  
 12 Santoro, Alyssa              Greenfield          24-05.00   20-11.75  
 13 Greer, Raven                 Brown Deer          21-00.00   19-10.25  
 14 Lucre', Seriah               Brown Deer          22-00.00   19-02.50  
 15 Amaturo, Marisa              Saint Thomas        19-10.00   18-09.50  
 16 Memmo, Ashley                Pewaukee            26-00.00   18-07.00  
 17 Bolden, Khalia               Shorewood           23-05.00   17-03.50  
 
Event 5  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Welch, Elexxus               Brown Deer          30-00.00   31-10.00   10   
  2 Kurt, Sierra                 South Milwau        29-08.00   29-09.50    8   
  3 Liska, Ana                   New Berlin W        27-00.00   29-00.50    6   
  4 Buechner, Ciara              St. Francis                    28-08.00    5   
  5 Simmons, Amanda              South Milwau        29-04.00   27-11.00    4   
  6 Hall, Bridgette              New Berlin W        24-00.00   27-07.00    3   
  7 Heisel, Mariah               St. Francis                    26-05.00    2   
  8 Hallada, Caitlin             New Berlin E        27-00.00   25-07.00    1   
  9 Daniel, Brittany             New Berlin E        29-10.00   25-00.00  
 10 Kayser, Mary                 Wauwatosa We        25-00.00   23-09.00  
 11 Sparapani, Ariana            Brown Deer          25-00.00   22-03.50  
 
Event 9  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Teipner, Maggie              New Berlin E        13-00.00   13-09.50   10   
  2 Nelson, Amanda               South Milwau        13-01.00   13-07.50    8   
  3 Anthony, Julia               Wauwatosa We        14-01.00   13-04.00    6   
  4 Moy, Alyssa                  New Berlin W        13-00.00   12-10.50    5   
  5 Clemens, Allison             St. Francis                    12-08.50    4   
  6 Sanfelippo, Gina             Saint Thomas        12-07.00   12-07.50    3   
  7 Whiyee, Valerie              Brown Deer          13-00.00   12-03.50    2   
  8 Reese, Sina                  Wauwatosa We        12-07.00   12-00.75    1   
  9 Broaddrick, Shannon          New Berlin W        13-00.00   11-07.50  
 10 Hoeft, Shannon               Cudahy                         11-04.00  
 11 Simpson, Morgan              South Milwau        11-06.00   10-11.00  
 12 Fansler, Becky               Cudahy              10-05.00   10-05.00  
 13 Holland, Ayaana              Brown Deer          12-00.00    9-11.50  
 14 Semenak, Rachel              New Berlin E        12-00.00    8-05.75  
 
Event 15  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seefeldt, Colleen            Wauwatosa We         7-00.00    7-06.00   10   
  2 Maloney, Erin                New Berlin W         6-06.00   J7-06.00    8   
  3 Hui, Jenna                   Wauwatosa We         6-00.00    7-00.00    6   
  4 Schilcher, Jenna             Cudahy               6-00.00   J7-00.00    5   
  5 Richards, Kia                New Berlin W         6-00.00    6-06.00    4   
  6 Kurt, Sierra                 South Milwau                    6-00.00    3   
  7 Starich, Joanie              Pewaukee             5-00.00    5-06.00    2   
  8 Kanavas, Zoe                 Pewaukee             5-00.00    5-00.00    1   
 
Event 19  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Shannon              Wauwatosa We         4-08.00    4-06.00   10   
  2 Teronde, Isabella            Pewaukee             4-06.00    4-04.00    7   
  2 Wetzel, Molly                Pewaukee             4-08.00    4-04.00    7   
  4 Wimer, Sabrina               Brown Deer           4-00.00   J4-04.00    5   
  5 Richards, Kia                New Berlin W         4-04.00   J4-04.00    4   
  6 Carnahan, Katherine          New Berlin E         4-06.00   J4-04.00    3   
  7 Hallada, Caitlin             New Berlin E         4-06.00    4-02.00    1.50
  7 Simmons, Amanda              South Milwau         4-04.00    4-02.00    1.50
  9 Boyd, Paris                  South Milwau         4-00.00   J4-02.00  
 10 Jelinski, Danielle           Cudahy               4-02.00   J4-02.00  
 11 Liska, Ana                   New Berlin W         4-04.00    4-00.00  
 12 Krueger, Hannah              Wauwatosa We         4-06.00    3-10.00  
 12 Dietzel, Celina              Cudahy               4-00.00    3-10.00  
 
Event 21  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wauwatosa West  'A'                              11:00.00   11:06.56   10   
  2 Pewaukee  'A'                                    12:12.00   11:43.27    8   
  3 Shorewood  'A'                                   11:55.00   12:01.55    6   
  4 New Berlin West  'A'                             13:00.00   12:29.44    5   
  5 South Milwaukee  'A'                             12:55.00   12:36.50    4   
  6 Saint Thomas More  'A'                           13:15.00   13:45.03    3   
 
Event 25  Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Urbaniak, Rachel             St. Francis             9.50       9.75   3  10   
  2 Kurt, Sierra                 South Milwau           10.90       9.97   2   8   
  3 Koepp, Anne                  Wauwatosa We           10.50      10.13   3   6   
  4 Buechner, Ciara              St. Francis             9.70      10.16   3   5   
  5 Zeimet, Leyna                Wauwatosa We           10.40      10.47   3   4   
  6 Simmons, Amanda              South Milwau           11.20      10.58   2   3   
  7 Kritter, Lauren              New Berlin W           11.30      10.98   2   2   
  8 Sellers, Simone              Brown Deer             12.00      11.06   1   1   
  9 Hallada, Caitlin             New Berlin E           11.00      11.11   2 
 10 Levy, Markiesa               Shorewood              10.90      11.22   3 
 11 Schultz, Annika              Pewaukee               11.30      11.40   2 
 12 Underwood, Ashley            New Berlin W           11.80      11.69   1 
 13 Marsh, Daronda               Shorewood              11.50      11.80   2 
 14 Ritchie, Olivia              Pewaukee               11.70      12.07   1 
 
Event 31  Girls 55 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Webb, Brianna                Shorewood               8.50       7.93   2  10   
  2 Moy, Alyssa                  New Berlin W            7.90       8.03   4   8   
  3 Kromray, Erika               St. Francis             7.90       8.04   4   6   
  4 Whiyee, Valerie              Brown Deer              8.35       8.07   3   5   
  5 Brown, Sharia                Wauwatosa We            8.00       8.08   4   4   
  6 Welch, Elexxus               Brown Deer              8.35       8.12   3   3   
  7 Odom, Johnna                 Shorewood               8.00       8.13   4   1.50
  7 Wilcox, Brittany             St. Francis             8.20       8.13   3   1.50
  9 Richards, Kia                New Berlin W            8.10       8.15   4 
 10 Schoepke, Rebecca            New Berlin E            8.50       8.19   2 
 11 Tyykila, Vanessa             Cudahy                             8.32   1 
 12 Teronde, Isabella            Pewaukee                8.50       8.40   3 
 13 Halas, Emily                 Saint Thomas            8.70       8.43   2 
 14 Fennessy, Danielle           Saint Thomas            9.10       8.58   1 
 15 Leist, Liz                   Pewaukee                8.60       8.72   2 
 16 Harris, Crystal              Wauwatosa We            8.40       8.88   3 
 17 Flores, Sativa               Cudahy                  9.00       9.09   2 
 18 Simpson, Morgan              South Milwau            9.20       9.11   1 
 19 Schilling, Ashlee            Greenfield              8.57       9.39   2 
 20 Dziedzic, Elizabeth          South Milwau            9.20       9.60   1 
 
Event 33  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Marina                Wauwatosa We         6:30.00    6:15.19   10   
  2 Heinen, Becca                Pewaukee             6:09.00    6:21.67    8   
  3 Berens, Kassidy              New Berlin W         6:30.00    6:22.97    6   
  4 Grabow, Casey                Wauwatosa We         5:55.00    6:25.06    5   
  5 Trikha, Namrata              Shorewood            6:45.00    6:27.63    4   
  6 Schmidt, Estee               New Berlin W         6:35.00    6:37.03    3   
  7 Cody, Haley                  St. Francis          5:50.00    6:37.33    2   
  8 Contreras, Sandra            Saint Thomas         7:00.00    6:42.22    1   
  9 Hansen, Nicole               Greenfield           6:50.00    6:44.81  
 10 Fahey, Olivia                Pewaukee             6:33.00    6:59.68  
 11 Verba, Delaney               Saint Thomas         7:15.00    7:12.57  
 12 Versos, Paige                St. Francis          7:00.00    7:50.00  
 
Event 37  Girls 4x240 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 St. Francis  'A'                                  2:05.00    2:34.03   2  10   
  2 Wauwatosa West  'A'                               2:45.00    2:43.04   2   8   
  3 Shorewood  'A'                                    3:00.00    2:43.80   1   6   
  4 Pewaukee  'A'                                     1:45.00    2:46.39   2   5   
  5 Cudahy  'A'                                       3:01.00    2:47.63   1   4   
  6 Brown Deer  'A'                                   3:20.00    2:56.91   1   3   
 
Event 41  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Becker, Megan                Pewaukee             1:13.00    1:11.41   3  10   
  2 Lunde, Sara                  Wauwatosa We         1:15.00    1:12.47   3   8   
  3 Boyd, Paris                  South Milwau         1:12.40    1:14.54   4   6   
  4 Kane, Leila                  Shorewood            1:15.00    1:15.89   2   5   
  5 Schultz, Annika              Pewaukee             1:12.00    1:15.97   4   4   
  6 Carnahan, Katherine          New Berlin E         1:12.00    1:17.16   4   3   
  7 Gebhard, Katie               Saint Thomas         1:18.00    1:17.73   2   2   
  8 Goodwillie, Emily            Wauwatosa We         1:15.00    1:21.37   3   1   
  9 Schmidt, Amber               Cudahy               1:23.40    1:22.83   1 
 10 Clarke, Brenae               Brown Deer           1:12.00    1:25.22   4 
 11 Bredeck, Annelise            Shorewood            1:20.00    1:29.26   1 
 
Event 47  Girls 4x160 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 New Berlin West  'A'                              1:42.00    1:38.29   3  10   
  2 St. Francis  'A'                                    50.00    1:40.23   3   8   
  3 Shorewood  'A'                                    2:00.00    1:45.15   2   6   
  4 Pewaukee  'A'                                     2:57.00    1:45.93   1   5   
  5 Wauwatosa West  'A'                               1:43.00    1:48.59   2   4   
  6 Greenfield  'A'                                              1:50.73   1   3   
  7 South Milwaukee  'A'                              1:47.50    1:51.07   2   2   
  8 Brown Deer  'A'                                   1:40.00    1:52.37   3   1   
 
Event 51  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Slade, Darby                 Wauwatosa We         2:35.00    2:41.28   10   
  2 Wishart, Hannah              Wauwatosa We         2:38.00    2:47.30    8   
  3 Henzi, Eleonore              Pewaukee             3:05.00    3:02.66    6   
  4 Herrick, Carlie              New Berlin W         2:55.00    3:03.00    5   
  5 Snyder, Isabella             Shorewood            2:54.00    3:05.37    4   
  6 Semenak, Rachel              New Berlin E         3:00.00    3:09.69    3   
  7 Perez, Liz                   Greenfield           3:12.00    3:15.61    2   
  8 Danner, Jenna                Pewaukee             3:12.00    3:16.58    1   
  9 Tanel, Emily                 New Berlin W         3:20.00    3:19.21  
 10 Carloni, Paige               South Milwau         3:25.50    3:32.00  
 
Event 55  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kromray, Erika               St. Francis            28.00      30.69   6  10   
  2 Brown, Sharia                Wauwatosa We           31.00      31.00   5   8   
  3 Klatt, Jolene                Greenfield             33.30      31.24   3   6   
  4 Schoepke, Rebecca            New Berlin E           32.00      31.31   4   5   
  5 Liska, Ana                   New Berlin W           31.50      31.43   5   4   
  6 Stauche, Carley              New Berlin W           32.00      31.87   5   3   
  7 Junker, Katie                St. Francis            29.00      31.94   6   2   
  8 Manns, Sabrina               Shorewood              30.00      32.69   6   1   
  9 Holland, Ayaana              Brown Deer             30.90      33.52   6 
 10 Halas, Emily                 Saint Thomas           35.00      33.78   2 
 11 Sooksanit, Jom               Shorewood              32.00      34.03   4 
 12 Preiser, Sam                 Cudahy                 34.50      34.59   2 
 13 Boyd, Paris                  South Milwau           33.50      34.88   3 
 14 Goodwillie, Emily            Wauwatosa We           34.00      35.54   2 
 15 Fennessy, Danielle           Saint Thomas           36.15      36.31   1 
 16 Shaw, Breonna                Brown Deer             32.90      36.84   3 
 17 Counard-Ryals, Sarina        Greenfield             32.00      36.91   4 
 18 Wilson, Heather              Pewaukee               33.40      38.13   3 
 
Event 59  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Babe, Maggie                 Pewaukee            13:32.00   13:59.57   10   
  2 Duewell, Brittney            Pewaukee            13:45.00   14:09.93    8   
  3 Fiedler, Rachel              New Berlin W        15:40.00   17:50.87    6   
 
Event 63  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wauwatosa West  'A'                               4:40.00    4:42.69   2  10   
  2 New Berlin West  'A'                              5:00.00    5:07.33   1   8   
  3 South Milwaukee  'A'                              5:05.00    5:11.72   1   6   
  4 Shorewood  'A'                                    5:00.00    5:21.25   1   5   
  5 St. Francis  'A'                                  5:00.00    5:28.48   1   4   
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Wauwatosa West             138        2) New Berlin West            96   
    3) Pewaukee                    83        4) St. Francis                81.50
    5) South Milwaukee             56.50     6) Shorewood                  48.50
    7) Brown Deer                  30        8) New Berlin Eisenhowe       26.50
    9) Cudahy                      17       10) Greenfield                 11   
   11) Saint Thomas More            9