Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/12/2014 07:46 PM
                       2014 Hudson True Team - 5/12/2014                       
                     Timing & Results by PrimeTime Timing                      
                                  Hudson, WI                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Hudson                                            9:55.00    9:55.21   32   
  2 Hill-Murray                                       8:54.00   10:21.17   28   
  3 New Richmond                                     10:49.15   10:29.47   24   
  4 Park Cottage Grove                               12:00.00   12:16.85   20   
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hudson                                            8:30.61    8:24.53   32   
  2 New Richmond                                      8:45.00    8:42.52   28   
 
Event 5  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cheeseboro, Caitlin          Hill-Murray            15.94      16.53   3  24   
  2 Floysand, Katelyn            Park Cottage           17.07      17.54   3  23   
  3 Peterson, Alex               Como Park Sr           18.30      17.82   3  22   
  4 Oppong, Ama                  Hill-Murray            18.50      17.97   3  21   
  5 Shilts, Sarena               New Richmond           18.20      18.03   3  20   
  6 Breyer, Becca                Hudson                 18.30      18.66   3  19   
  7 Kempf, Courtney              River Falls            18.61      18.70   3  18   
  8 Balsiger, Tessa              River Falls            20.02      18.80   2  17   
  9 Morrow, Leah                 River Falls            19.88      18.99   2  16   
 10 Carli, Christie              Hudson                 18.90      19.00   2  15   
 11 Ousley, Alaiyah              Park Cottage           18.78      19.65   2  14   
 12 Bennett, Hannah              Hudson                 18.60      19.75   3  13   
 13 Wilson, Adrian               Como Park Sr           19.80      20.03   2  12   
 14 Kestner, Madeline            New Richmond           20.40      20.10   1  11   
 15 Haney, Rita                  Hudson                 19.40      20.35   2  10   
 16 LaCroix, April               Park Cottage           19.55      20.42   2   9   
 17 Bilicke, Lynsey              River Falls            20.66      20.61   1   8   
 18 Kopren, Bridget              Park Cottage           21.76      20.85   1   7   
 19 Schneider, Nicki             Hill-Murray            20.00      21.27   2   6   
 20 Hampton, Elisabeth           New Richmond           20.51      21.36   1   5   
 
Event 6  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Clay, Trevon                 Como Park Sr           14.95      15.45   2  24   
  2 Malecha, Wade                Hudson                 15.58      15.56   2  23   
  3 Uchytil, John                Hudson                 15.78      15.74   2  22   
  4 Russell, Ryan                River Falls            17.13      17.54   2  21   
  5 Bates, Derek                 Hudson                 18.10      18.50   2  20   
  6 Palmer, David                River Falls            17.65      18.76   2  19   
  7 Rebhan, Tanner               New Richmond           18.80      18.91   2  18   
  8 Gagliardi, Joe               Hudson                 18.70      19.18   2  17   
  9 Mehls, Liam                  New Richmond           19.50      19.77   1  16   
 10 Hanson, Andrew               New Richmond           20.90      21.49   1  15   
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shafer, Isabel               River Falls            12.95      12.84   3  24   
  2 Kjos, Amelia                 River Falls            13.22      13.35   3  23   
  3 Douglas, Julia               Hudson                 13.40      13.41   3  22   
  4 Schwartz, Jenna              Hill-Murray            13.50      13.47   3  21   
  5 Greenwood, Katarina          River Falls            13.66      13.60   3  20   
  6 Place, Karlie                River Falls            13.17      13.61   3  19   
  7 Denis, Kali                  Hudson                 13.80      13.64   2  18   
  8 Zais, Claire                 Hudson                 13.60      13.73   3  17   
  9 Weinzierl, Hanna             New Richmond                      14.06   1  16   
 10 Nelson, Maddie               Hudson                 13.90      14.08   2  15   
 11 Cook, Jodie                  Como Park Sr           13.60      14.13   3  14   
 12 Heinz, Kayla                 New Richmond           14.38      14.24   1  13   
 13 Nielsen, Dana                Hill-Murray            14.50      14.54   1  12   
 14 Mierva, Tori                 Park Cottage           14.25      14.58   2  11   
 15 D'Amico, Robyn               New Richmond           14.60      15.02   1  10   
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Homme, Tanner                Hudson                 11.53      11.46   3  24   
  2 Ficociello, Dominic          New Richmond           11.62      11.73   3  23   
  3 Sikulu, Joe                  Hudson                 11.79      11.87   3  22    11.864
  4 Vue, Sue                     Hudson                 12.02      11.87   2  21    11.868
  5 Wollenberg, Allan            New Richmond           11.80      11.93   2  20   
  6 Marvin, Braden               Hudson                 11.96      12.02   2  19    12.015
  7 Peelman, Joe                 River Falls            11.75      12.02   3  18    12.019
  8 Rixmann, Tim                 River Falls            11.77      12.04   3  17   
  9 Nath, Conor                  Hill-Murray            12.90      12.07   1  16   
 10 Klimpke, Ben                 River Falls            11.73      12.08   3  15   
 11 Fritz, Sam                   River Falls            11.76      12.09   3  14   
 12 Blaney, Jack                 Hill-Murray            12.90      12.36   2  13   
 13 Haeny, Max                   New Richmond           12.16      12.38   2  12   
 14 Wefel, Keegan                New Richmond           12.30      12.51   2  11   
 15 Gates, Toure                 Como Park Sr           12.10      12.55   2  10   
 16 Dinzeo, Louis                Hill-Murray            13.50      12.59   1   9   
 17 Capistrant, Sam              Hill-Murray            13.13      12.63   1   8   
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kroll, Sadie                 Hudson               5:15.00    5:12.35   24   
  2 Schulte, Rebekah             Park Cottage         5:38.16    5:33.85   23   
  3 Kelly, Maddie                New Richmond         5:45.50    5:46.27   22   
  4 Anderson, Cameron            Park Cottage         5:54.61    5:51.54   21   
  5 Farago, Emmy                 Hudson               6:17.00    5:53.04   20   
  6 Miller, Sara                 Hudson               6:00.80    5:58.40   19   
  7 Meisner, Andrea              New Richmond         6:31.11    6:16.63   18   
  8 Watkins, Meghan              New Richmond         6:24.95    6:26.12   17   
  9 Johnson, Victoria            New Richmond         6:26.86    6:29.93   16   
 10 Brinkoetter, Kayla           Park Cottage         6:30.66    6:49.52   15   
 11 Figlmiller, Ellie            Park Cottage         7:22.89    6:54.81   14   
 12 Stanze, Jenna                Hudson                          7:31.98   13   
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hammer, Logan                Hudson               5:05.00    4:58.15   24   
  2 Haseleu, Austin              New Richmond         4:55.55    5:04.38   23   
  3 Burns, Noah                  Hudson               5:08.00    5:05.33   22   
  4 Heimerman, Matthew           Hill-Murray          5:11.00    5:08.15   21   
  5 Johnson, Connor              Hudson               5:17.00    5:13.03   20   
  6 Miller, Jimmy                New Richmond                    5:14.27   19   
  7 Rust, Kyle                   Hudson               5:20.00    5:19.87   18   
  8 Anderson, Aaron              New Richmond                    5:27.11   17   
  9 Wienke, Jordan               New Richmond         5:29.80    5:29.38   16   
 10 Little, Sean                 Hill-Murray                     5:42.91   15   
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 River Falls                                       1:49.22    1:47.42   32   
  2 Hill-Murray                                       1:50.00    1:50.75   28   
  3 Hudson                                            1:51.90    1:51.51   24   
  4 Park Cottage Grove                                1:51.79    1:51.55   20   
  5 New Richmond                                      1:54.20    1:55.67   16   
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hudson                                            1:33.28    1:33.81   32   
  2 River Falls                                       1:36.00    1:37.66   28   
  3 New Richmond                                      1:38.10    1:40.45   24   
  4 Hill-Murray                                                  1:47.68   20   
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Schwartz, Jenna              Hill-Murray            59.00    1:02.31   3  24   
  2 Miller, Miranda              Hudson               1:03.00    1:02.47   3  23   
  3 Ayers, Brittney              Hill-Murray          1:03.00    1:03.33   3  22   
  4 Syverson, Alaina             River Falls          1:05.00    1:03.99   3  21   
  5 Weinzierl, Hanna             New Richmond         1:05.20    1:04.02   3  20   
  6 Jirele, Maria                Hill-Murray          1:06.00    1:06.20   3  19   
  7 Dwire, Kanya                 New Richmond         1:09.20    1:06.84   2  18   
  8 Knutson, Mary                Hudson               1:07.00    1:07.26   3  17   
  9 Kling, Anika                 Hudson               1:06.60    1:07.28   3  16   
 10 Dornfeld, Kayla              Hudson               1:08.50    1:08.60   2  15   
 11 Kelly, Mallory               New Richmond         1:08.90    1:09.82   2  14   
 12 Wulf, Marie                  Como Park Sr         1:10.30    1:12.84   2  13   
 13 Amland, Madison              Park Cottage         1:14.32    1:13.42   2  12   
 14 Harden, Marissa              New Richmond         1:09.50    1:14.07   2  11   
 15 McCurdy, Kaitlin             Hill-Murray          1:09.00    1:16.54   2  10   
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Schramm, Ryan                Hudson                 50.71      50.80   2  24   
  2 Wilson, Bailey               New Richmond           53.42      53.98   2  23   
  3 Geissler, Joe                Hudson                 53.48      54.51   2  22   
  4 LaVenture, Jimmy             New Richmond           56.37      56.31   2  21   
  5 Germain, Brett               Hudson                 57.90      56.41   2  20   
  6 Widmyer, Ryan                Hudson                 56.50      57.46   2  19   
  7 Bonney, Josh                 New Richmond           57.30      58.49   2  18   
  8 Koch, Ben                    Hill-Murray                       58.95   1  17   
  9 Richardson, Verdell          Como Park Sr         1:09.20      59.66   1  16   
 10 Karpenske, Isaac             New Richmond         1:01.81    1:01.24   2  15   
 11 Kemper, David                Hill-Murray                     1:01.27   1  14   
 12 Henkes, Sam                  Hill-Murray                     1:03.32   1  13   
 13 Forrest, Raphael             Como Park Sr         1:12.20    1:05.92   1  12   
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 River Falls                                         53.88      52.55   32   
  2 Park Cottage Grove                                  52.63      52.78   28   
  3 Hudson                                              52.20      53.08   24   
  4 New Richmond                                        54.90      55.81   20   
  5 Hill-Murray                                                    56.80   16   
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hudson                                              44.73      44.66   32   
  2 New Richmond                                        46.79      46.82   28   
 -- River Falls                                         44.60         DQ  
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cheeseboro, Caitlin          Hill-Murray            47.80      47.86   3  24   
  2 Wagner, Annie                River Falls            48.75      48.45   3  23   
  3 Floysand, Katelyn            Park Cottage           48.58      49.64   3  22   
  4 Shilts, Sarena               New Richmond           54.37      52.17   2  21   
  5 Balsiger, Tessa              River Falls            54.96      52.68   2  20   
  6 Breyer, Becca                Hudson                 49.30      53.13   3  19   
  7 Carli, Christie              Hudson                 52.20      53.21   3  18   
  8 Morrow, Leah                 River Falls            53.18      53.21   2  17   
  9 Haney, Rita                  Hudson                 54.50      53.67   2  16   
 10 Tobasi, Amira                Hudson                 57.80      55.49   2  15   
 11 Kestner, Madeline            New Richmond         1:00.62      59.79   1  14   
 12 Ousley, Alaiyah              Park Cottage           56.83      59.81   2  13   
 13 LaCroix, April               Park Cottage           59.76    1:01.11   2  12   
 14 Schneider, Nicki             Hill-Murray          1:00.00    1:02.08   1  11   
 15 Oppong, Ama                  Hill-Murray          1:00.00    1:02.41   2  10   
 16 Hampton, Elisabeth           New Richmond         1:01.36    1:03.46   1   9   
 17 Kopren, Bridget              Park Cottage         1:02.24    1:05.09   1   8   
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Clay, Trevon                 Como Park Sr           40.80      40.27   2  24   
  2 Malecha, Wade                Hudson                 42.15      42.03   2  23   
  3 Henk, Hunter                 River Falls            47.00      45.60   2  22   
  4 Bates, Derek                 Hudson                 48.20      46.37   1  21   
  5 Capistrant, Sam              Hill-Murray            44.80      46.47   2  20   
  6 Russell, Ryan                River Falls            46.44      46.68   2  19   
  7 Palmer, David                River Falls            44.28      47.13   2  18   
  8 Mehls, Liam                  New Richmond           49.75      49.16   1  17   
  9 Lo, Ethan                    Hudson                 48.80      49.96   1  16   
 10 Hanson, Andrew               New Richmond           50.50      50.12   1  15   
 11 Rebhan, Tanner               New Richmond           49.95      50.15   1  14   
 12 Little, Sean                 Hill-Murray            49.90      51.21   1  13   
 13 Widmyer, Ryan                Hudson                 47.18      51.60   2  12   
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miller, Miranda              Hudson               2:20.00    2:23.52   24   
  2 Glazier, Jaclyn              Park Cottage         2:28.90    2:26.48   23   
  3 Rudquist, Meghan             Hudson               2:38.70    2:33.76   22   
  4 Berdusco, Nicole             Hudson               2:32.00    2:34.28   21   
  5 Schulte, Rebekah             Park Cottage         2:36.36    2:34.78   20   
  6 Dwire, Kanya                 New Richmond         2:38.14    2:38.29   19   
  7 Ayers, Brittney              Hill-Murray          2:37.00    2:40.90   18   
  8 Anderson, Cameron            Park Cottage         2:43.04    2:45.38   17   
  9 Roth, Maddie                 Hudson               2:43.70    2:45.83   16   
 10 Hamholm, Alli                New Richmond         2:48.62    2:50.24   15   
 11 Nicosia, Alaina              Hill-Murray                     2:55.75   14   
 12 Johnson, Victoria            New Richmond         2:55.50    2:56.24   13   
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilson, Bailey               New Richmond         2:05.86    2:05.46   24   
  2 Laraia, Michael              Hudson               2:05.20    2:08.85   23   
  3 Clark, Don                   Hudson               2:10.00    2:09.85   22   
  4 Gilkison, Erik               New Richmond                    2:13.67   21   
  5 McPhetres, Nathan            Hudson               2:24.00    2:20.79   20   
  6 Peterson, Erik               Hudson               2:25.00    2:20.93   19   
  7 Haseleu, Austin              New Richmond         2:16.64    2:21.19   18   
  8 Wienke, Jordan               New Richmond         2:24.17    2:23.98   17   
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kjos, Amelia                 River Falls            26.51      26.88   3  24   
  2 Huber, Jordan                Hudson                 27.50      28.03   3  23   
  3 Weinzierl, Hanna             New Richmond           28.10      28.43   3  22   
  4 Olien, Peyton                New Richmond           28.10      28.57   3  21   
  5 Denis, Kali                  Hudson                 28.40      28.76   2  20   
  6 Conners, Maddie              Hill-Murray            28.00      28.87   3  19   
  7 Kennealy, Morgan             River Falls            28.20      29.03   3  18   
  8 Syverson, Alaina             River Falls            28.75      29.09   2  17   
  9 Malecha, Molly               Hudson                 28.90      29.12   2  16   
 10 Rixmann, Heidi               River Falls            28.70      29.15   2  15   
 11 Patterson, Johnna            Hill-Murray            28.00      29.19   3  14   
 12 Nelson, Maddie               Hudson                 28.60      29.23   2  13   
 13 Kling, Kennedy               New Richmond           27.60      29.54   3  12   
 14 Peterson, Alex               Como Park Sr                      29.69   1  11   
 15 Wulf, Marie                  Como Park Sr           31.20      31.21   1  10   
 16 D'Amico, Robyn               New Richmond           30.60      31.89   1   9   
 17 Anderson, Alaina             Hill-Murray            31.00      32.45   1   8   
 18 McCurdy, Kaitlin             Hill-Murray                       33.40   1   7   
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Schramm, Ryan                Hudson                 22.78      23.26   2  24   
  2 Bjornstal, Ryan              River Falls            22.39      23.28   2  23   
  3 Theisen, Connor              Hudson                 23.20      23.39   2  22   
  4 Bennett, Nate                Hudson                 24.60      23.92   1  21   
  5 LaVenture, Jimmy             New Richmond           23.55      24.01   2  20   
  6 Sikulu, Joe                  Hudson                 24.50      24.28   1  19   
  7 Ficociello, Dominic          New Richmond           24.90      25.24   1  18   
  8 Schafer, Connor              New Richmond           24.50      25.42   1  17   
  9 Nord, Cole                   New Richmond           24.50      25.53   1  16   
 10 Ramquist, Tom                River Falls            23.50      25.59   2  15   
 11 Koch, Ben                    Hill-Murray                       26.26   1  14   
 12 Gates, Toure                 Como Park Sr           27.30      26.49   1  13   
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wetzstein, Erin              Hudson              11:37.40   11:43.09   24   
  2 Anderson, Rachel             Hudson              12:03.40   12:25.93   23   
  3 Ichel, Lauren                Hudson              13:36.40   12:41.26   22   
  4 Keeler, Margot               Hill-Murray                    13:16.75   21   
  5 Gillis, Jessica              New Richmond        13:55.45   14:12.77   20   
  6 Watkins, Meghan              New Richmond        13:39.33   14:45.95   19   
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kadidlo, Jack                Hudson              10:10.00   10:12.50   24   
  2 Utzman, Jack                 New Richmond        10:28.50   10:20.29   23   
  3 Schwechler, Reid             Hudson              10:29.16   10:23.69   22   
  4 Halunen, George              Hudson              10:37.24   10:37.29   21   
  5 Spaight, Andrew              Hudson              11:27.00   10:52.63   20   
  6 Bechtold, Lucas              Hill-Murray                    11:52.50   19   
  7 Miller, Jimmy                New Richmond        12:00.12   11:53.05   18   
  8 Anderson, Aaron              New Richmond        12:08.00   11:56.61   17   
  9 Freesmeier, Jack             Hill-Murray                    12:02.66   16   
 10 Krueger, Sam                 New Richmond                   12:05.51   15   
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 River Falls                                       4:08.00    4:04.26   32   
  2 Park Cottage Grove                                4:14.87    4:16.67   28   
  3 New Richmond                                      4:18.50    4:22.00   24   
  4 Hill-Murray                                       4:20.00    4:22.75   20   
  5 Hudson                                            4:30.00    4:30.93   16   
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hudson                                            3:27.26    3:35.26   32   
  2 New Richmond                                      3:39.49    3:41.33   28   
  3 Hill-Murray                                       3:50.00    3:42.24   24   
  4 River Falls                                       3:41.00    3:42.30   20   
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kelly, Maddie                New Richmond         4-10.00    4-10.00   24   
  2 Struss, Sammy                New Richmond         4-10.00    4-08.00   23   
  3 Schneider, Nicki             Hill-Murray                    J4-08.00   21.50
  3 Kukacka, Emily               New Richmond         4-10.00   J4-08.00   21.50
  5 Greeder, McKenzie            Park Cottage         4-10.00   J4-08.00   20   
  6 Morrow, Leah                 River Falls          4-06.00    4-06.00   17.50
  6 Floysand, Katelyn            Park Cottage         4-00.00    4-06.00   17.50
  6 Carli, Christie              Hudson               4-06.00    4-06.00   17.50
  6 Kestner, Madeline            New Richmond         4-06.00    4-06.00   17.50
 10 Johnson, Sammy               Hudson               4-08.00   J4-06.00   15   
 11 Ley, Lucy                    River Falls          4-04.00   J4-06.00   14   
 12 Brager, Hannah               River Falls          4-10.00    4-03.00   12   
 12 Ousley, Alaiyah              Park Cottage         4-06.00    4-03.00   12   
 12 Clark, Tasha                 Hudson               4-04.00    4-03.00   12   
 15 Kozitza, Emma                River Falls          4-04.00   J4-03.00    9.50
 15 Mierva, Tori                 Park Cottage                   J4-03.00    9.50
 17 Lambert, Gina                Hill-Murray                     4-00.00    8   
 -- Nolde, Mackenzie             Hill-Murray                          NH  
 
Event 26  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schoepke, Zach               New Richmond         5-10.00    5-10.00   24   
  2 Vogler, Parker               Hudson               6-02.00    5-08.00   23   
  3 Holden, Noah                 Hudson               5-06.00   J5-08.00   22   
  4 Nath, Conor                  Hill-Murray                     5-06.00   21   
  5 Nord, Cole                   New Richmond         5-08.00   J5-06.00   20   
  6 Ferguson, Riley              Hudson               5-06.00   J5-06.00   19   
  7 Schafer, Connor              New Richmond         5-08.00    5-03.00   18   
  8 Holum, Parker                Hudson               5-04.00   J5-03.00   17   
  9 Wright, Chris                River Falls                     5-00.00   16   
 -- Jansen, Ryan                 New Richmond         5-02.00         NH  
 -- Kemper, David                Hill-Murray                          NH  
 
Event 27  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daulton, McKenna             Hudson              10-00.00   10-00.00   24   
  2 Place, Karlie                River Falls         10-00.00  J10-00.00   23   
  3 Kempf, Courtney              River Falls          8-00.00    9-00.00   22   
  4 Tobasi, Amira                Hudson               8-06.00    8-06.00   21   
  5 Greeder, McKenzie            Park Cottage         8-06.00    8-00.00   20   
  6 Khoury, Alex                 Hill-Murray                     7-00.00   17   
  6 Stewart, Mariah              River Falls          7-00.00    7-00.00   17   
  6 Nelson, Abbie                River Falls          7-06.00    7-00.00   17   
  6 Schneider, Nicki             Hill-Murray                     7-00.00   17   
  6 Falteisek, Madi              Hudson               7-00.00    7-00.00   17   
 11 Koeckeritz, Shayla           Hudson               7-00.00   J7-00.00   13.50
 11 Detzler, Marea               Park Cottage         7-06.00   J7-00.00   13.50
 13 Offstein, Kaela              Hill-Murray                     6-00.00   12   
 
Event 28  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Uchytil, John                Hudson              15-00.00   14-06.00   24   
  2 Anderson, Tyler              Hudson              12-06.00   12-00.00   23   
  3 Nickerson, Ty                Hudson              11-06.00   11-06.00   22   
  4 Anderson, Dylan              Hudson              11-00.00  J11-06.00   21   
  5 Bilicke, Jacob               River Falls         11-06.00  J11-06.00   20   
  6 Wright, Chris                River Falls          9-06.00    9-00.00   19   
  7 Neumann, Caleb               New Richmond         9-06.00    8-00.00   18   
  8 Preece, Austin               New Richmond         8-00.00   J8-00.00   16.50
  8 Hanson, Andrew               New Richmond         8-06.00   J8-00.00   16.50
 -- Kemper, David                Hill-Murray                          NH  
 -- Maki, Brendan                New Richmond        11-00.00         NH  
 -- Oberlin, Kenny               River Falls          9-00.00         NH  
 -- Gribble, Graden              River Falls         10-06.00         NH  
 
Event 29  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nelson, Maddie               Hudson              16-04.00   15-00.00   24   
  2 Kling, Briana                Hudson              14-09.00   14-11.75   23   
  3 Rixmann, Heidi               River Falls         15-02.00   14-09.00   22   
  4 Smith, Ellie                 Hudson              14-02.00   14-04.75   21   
  5 Maillette, Ciara             River Falls         14-09.00   14-03.75   20   
  6 Kling, Anika                 Hudson              14-11.00   14-01.00   19   
  7 Perryman, Bailey             Park Cottage        14-02.00   14-00.50   18   
  8 Kozitza, Emma                River Falls         14-11.00   13-09.75   17   
  9 Kling, Kennedy               New Richmond        13-07.00   13-08.00   16   
 10 Rohl, Amanda                 River Falls         14-09.00  J13-08.00   15   
 11 Blader, Abby                 New Richmond        14-09.00   13-05.75   14   
 12 Weinzierl, Hanna             New Richmond        13-01.00   13-04.00   13   
 13 Peterson, Alex               Como Park Sr        15-02.00   13-03.75   12   
 14 Conners, Maddie              Hill-Murray                    13-01.25   11   
 15 Eyoh, Ini                    Park Cottage                   12-10.25   10   
 16 Olson, Megan                 Park Cottage        14-00.00   12-07.75    9   
 17 Richert, Jessica             Park Cottage        13-01.00   12-06.00    8   
 18 Anderson, Alaina             Hill-Murray                    12-03.00    7   
 19 Nielsen, Dana                Hill-Murray                    11-03.00    6   
 20 Hampton, Elisabeth           New Richmond                   11-01.00    5   
 
Event 30  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rixmann, Tim                 River Falls         21-06.00   19-05.75   24   
  2 Westphal, Brendan            Hudson              19-00.00   19-00.25   23   
  3 Shafer, Sam                  River Falls         18-06.00   18-01.00   22   
  4 Homme, Tanner                Hudson              20-04.00   18-00.75   21   
  5 Ficociello, Dominic          New Richmond        19-02.00   17-04.50   20   
  6 Nickerson, Ty                Hudson              17-09.00   17-03.00   19   
  7 Oberlin, Kenny               River Falls         18-00.00   16-10.75   18   
  8 Nord, Cole                   New Richmond        17-05.00   16-07.50   17   
  9 Holden, Noah                 Hudson              17-06.00   16-04.00   16   
 10 Haeny, Max                   New Richmond        16-11.00   16-03.75   15   
 11 Dinzeo, Louis                Hill-Murray                    15-11.75   14   
 12 O'Loughlin, Connor           New Richmond        19-01.00   15-08.25   13   
 13 Skogen, Paul                 River Falls         16-02.00   14-07.00   12   
 14 Henkes, Sam                  Hill-Murray                    14-01.00   11   
 
Event 31  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Place, Karlie                River Falls         34-06.00   34-11.00   24   
  2 Wagner, Annie                River Falls         34-09.00   34-03.00   23   
  3 Smith, Ellie                 Hudson              32-04.00   32-06.00   22   
  4 Ogunrinde, Temi              Park Cottage        33-01.00   32-04.00   21   
  5 Malecha, Molly               Hudson              31-11.00   31-06.00   20   
  6 Khoury, Alex                 Hill-Murray                    31-01.50   19   
  7 Bilicke, Lynsey              River Falls         32-04.00   31-00.00   18   
  8 Kling, Kennedy               New Richmond        31-10.00  J31-00.00   17   
  9 Struss, Sammy                New Richmond        30-06.00   30-10.00   16   
 10 Blader, Abby                 New Richmond        30-07.00   30-05.50   15   
 11 Kling, Briana                Hudson              30-04.00  J30-05.50   14   
 12 Peterson, Alex               Como Park Sr        32-09.00   30-04.75   13   
 13 Barnabo, Halle               River Falls         31-03.00   30-04.50   12   
 14 Geigle, Kelsey               Hudson              30-07.00   30-00.00   11   
 15 Perryman, Bailey             Park Cottage        29-02.00   28-11.50   10   
 16 Brill, Madeleine             Park Cottage        30-03.00   28-10.50    9   
 17 Anderson, Alaina             Hill-Murray                    28-06.00    8   
 18 Kelly, Mallory               New Richmond        28-05.00   26-11.00    7   
 19 Richert, Jessica             Park Cottage        27-10.00   25-07.00    6   
 
Event 32  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nath, Conor                  Hill-Murray                    41-03.00   24   
  2 Rixmann, Tim                 River Falls         42-10.00   41-01.00   23   
  3 LaVenture, Jimmy             New Richmond        39-04.00   38-11.50   22   
  4 Nickerson, Ty                Hudson              39-02.00   38-03.50   21   
  5 Vogler, Parker               Hudson              39-06.00   38-02.50   20   
  6 Olson, Marc                  River Falls         38-07.00   37-05.00   19   
  7 Wollenberg, Allan            New Richmond        38-09.00   37-01.00   18   
  8 Schoepke, Zach               New Richmond        38-03.00   36-11.50   17   
  9 Westphal, Brendan            Hudson              37-09.00   36-08.00   16   
 10 Norden, Payton               New Richmond        36-00.00   36-00.50   15   
 11 Shafer, Sam                  River Falls         36-10.00   35-10.00   14   
 12 Skogen, Paul                 River Falls         38-06.00   34-07.00   13   
 13 Gagliardi, Joe               Hudson              34-05.00   33-01.50   12   
 
Event 33  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ronnestrand, Alexandra       River Falls           113-02     107-11   24   
  2 Murphy, Karly                River Falls           122-07     102-02   23   
  3 Schwartz, Hannah             Park Cottage          112-07      94-06   22   
  4 Holter, Phoebe               Hudson                 83-08      85-07   21   
  5 Monson, Monica               Hudson                 93-09      82-08   20   
  6 Kukacka, Emily               New Richmond           83-08      78-04   19   
  7 Snyder, Merry                Hill-Murray            72-00      73-02   18   
  8 Carver, Alyssa               New Richmond           61-09      71-03   17   
  9 Bennett, Hannah              Hudson                 78-03      68-11   16   
 10 Manke, Brianna               Hudson                 72-11      64-04   15   
 11 Denucci, Anna                New Richmond           54-05      64-03   14   
 12 Kraemer, Katelyn             River Falls            64-09      62-03   13   
 13 Detzler, Marea               Park Cottage                      61-06   12   
 14 Hinrichs, Ashley             Hill-Murray                       59-05   11   
 15 Krahling, Sammy              New Richmond           63-03      59-01   10   
 16 Bennett, Justine             River Falls            57-08      52-02    9   
 17 Coyle, Megan                 Hill-Murray                       50-09    8   
 
Event 34  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Jared               Hudson                160-08     160-05   24   
  2 Haskins, Max                 River Falls           130-00     125-07   23   
  3 Reiter, Ryan                 Hudson                106-07     115-02   22   
  4 Johnson, Matthew             Hudson                130-04     114-09   21   
  5 Hakes, Austen                River Falls           127-00     114-08   20   
  6 Peterson, Ben                New Richmond          110-10     112-07   19   
  7 Martin, richard              Como Park Sr          105-04     112-04   18   
  8 Hoonsbeen, Erik              Como Park Sr          100-07     107-06   17   
  9 Black, David                 River Falls           110-00     103-06   16   
 10 Davis, Madison               Hudson                106-06     102-05   15   
 11 Pupungatoa, Mase             River Falls           112-00      99-05   14   
 12 Mehls, Liam                  New Richmond           99-05      98-01   13   
 13 Vanbeek, Gabe                New Richmond           92-00      97-06   12   
 14 Wefel, Keegan                New Richmond          110-10      97-00   11   
 15 Holm, Cullen                 Hill-Murray                       59-08   10   
 
Event 35  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schwartz, Hannah             Park Cottage        31-10.00   33-04.00   24   
  2 Murphy, Karly                River Falls         35-00.00   32-10.00   23   
  3 Ronnestrand, Alexandra       River Falls         32-03.00   31-05.00   22   
  4 Snyder, Merry                Hill-Murray         30-05.00   31-01.00   21   
  5 Kukacka, Emily               New Richmond        31-02.00  J31-01.00   20   
  6 Monson, Monica               Hudson              29-09.00   30-01.00   19   
  7 Carver, Alyssa               New Richmond        26-05.00   27-08.00   18   
  8 Struss, Sammy                New Richmond        26-00.00   26-09.00   17   
  9 Hinrichs, Ashley             Hill-Murray         23-00.00   26-04.00   16   
 10 Moen, Emma                   Hudson              27-03.00   26-03.00   15   
 11 Kraemer, Katelyn             River Falls         28-00.00   25-02.00   14   
 12 Manke, Brianna               Hudson              25-07.00   24-07.00   13   
 13 Denucci, Anna                New Richmond        24-05.00   24-00.00   12   
 14 Bennett, Hannah              Hudson              25-07.00   23-07.00   11   
 15 Detzler, Marea               Park Cottage                   21-01.00   10   
 16 Bennett, Justine             River Falls         20-07.00   20-11.00    9   
 17 Coyle, Megan                 Hill-Murray                    17-11.00    8   
 
Event 36  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Jared               Hudson              49-07.00   49-08.00   24   
  2 Haskins, Max                 River Falls         50-10.00   46-08.00   23   
  3 Johnson, Matthew             Hudson              44-02.00   44-05.00   22   
  4 Reiter, Ryan                 Hudson              42-03.00   43-02.00   21   
  5 Peterson, Ben                New Richmond        43-10.00   41-06.00   20   
  6 Davis, Madison               Hudson              42-02.00   40-06.00   19   
  7 Vanbeek, Gabe                New Richmond        41-11.00   39-01.00   18   
  8 Martin, richard              Como Park Sr        35-07.00   38-00.00   17   
  9 Mehls, Liam                  New Richmond        35-02.00   35-11.00   16   
 10 Elliott, Jacob               River Falls         39-00.00   34-06.00   15   
 11 Hoonsbeen, Erik              Como Park Sr        35-06.00   34-05.00   14   
 12 Pupungatoa, Mase             River Falls         37-00.00  J34-05.00   13   
 13 Hakes, Austen                River Falls         36-00.00   33-09.00   12   
 14 Holm, Cullen                 Hill-Murray                    27-03.00   11   
 15 Dimick, Austin               New Richmond        28-11.00   26-01.00   10   
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Hudson                    1068        2) River Falls               816   
    3) New Richmond               805        4) Park Cottage Grove        611.50
    5) Hill-Murray                605.50     6) Como Park Sr              107   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Hudson                    1281        2) New Richmond             1014   
    3) River Falls                585        4) Hill-Murray               343   
    5) Como Park Sr               165