Licensed to PrimeTime Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 4/9/2014 06:25 PM
                    Midwest Orthopedic & Wheaton Franciscan                    
                     39th Annual Lady Spartan Invitational                     
                     Hosted by Brookfield East  - 4/9/2014                     
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Judkins, Breanna          SO Franklin                 13.40Q  3 
  2 Watson, Jasmine           SO Brookfield East          13.47Q  1 
  3 Black, Terrianna          SO Messmer                  13.89Q  2 
  4 Pecha, Kathryn            FR Franklin                 13.60q  1  13.591
  5 Bartelson, Mary           SO Arrowhead                13.60q  3  13.600
  6 Webster, Jalayah          SO Arrowhead                14.12q  1 
  7 Robinson, Jessica         SR Menomonee Falls          14.13q  2 
  8 Charleston, Courtney      SR Waukesha North           14.16q  1 
  9 Frey, Brianna             JR Muskego                  14.18   1 
 10 Byrd, Jalyn               SO Brookfield East          14.24   3 
 11 Abraham, Emma             SO Waukesha North           14.43   2 
 12 Syverson, Haylie          SR Menomonee Falls          14.44   3 
 13 Champion, Quatejia        SO Hamilton                 14.63   3 
 14 Keaton, Arionne           FR Messmer                  14.85   2 
 15 Stherer, MacKenzie           West Allis Hale          14.86   3 
 16 Jansen, Vicki             JR Muskego                  15.15   2 
 17 Blade, Essence            FR Dominican                15.22   1 
 18 Gomez, Sophie             FR Wauwatosa East           15.66   1 
 19 Ebert, Ali                JR Dominican                16.07   2 
 20 Jung, Sarah               FR Wauwatosa East           16.51   3 
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Judkins, Breanna          SO Franklin                 13.20   10   
  2 Watson, Jasmine           SO Brookfield East          13.22    8   
  3 Pecha, Kathryn            FR Franklin                 13.28    6   
  4 Bartelson, Mary           SO Arrowhead                13.56    5   
  5 Webster, Jalayah          SO Arrowhead                14.00    4   
  6 Robinson, Jessica         SR Menomonee Falls          14.06    3   
  7 Black, Terrianna          SO Messmer                  14.08    2   
  8 Charleston, Courtney      SR Waukesha North           14.13    1   
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Harper, Alisha            SR Brookfield East          26.74Q  3 
  2 Fischer, Sierra           SO Brookfield East          27.69Q  2 
  3 Goulet, Jenna             JR Arrowhead                28.03Q  1 
  4 Bong, Caroline            SR Arrowhead                28.28q  2 
  5 Johnston, Courtney        SR Waukesha North           28.51q  1 
  6 Egan, Anna                JR Muskego                  29.11q  3 
  7 Frey, Brianna             JR Muskego                  29.29q  3 
  8 Mack, Montana             SR Franklin                 29.49q  1 
  9 Bonds, Toni               FR Wauwatosa East           29.78   2 
 10 Hoehnke, Lizzy            SR Waukesha North           30.08   3 
 11 Jenkins, Sydnee           FR Dominican                30.31   3 
 12 Champion, Quatejia        SO Hamilton                 30.68   2 
 13 Dejanovich, Sophie        SO Menomonee Falls          30.85   2 
 14 Holt, Baylee              FR Menomonee Falls          31.29   2 
 15 Scherer, Mackenzie        FR West Allis Hale          31.91   2 
 16 Roberts, Kristi           JR University Lake          32.53   1 
 17 Saunders, Kennedi         FR Dominican                32.57   2 
 18 Grimm, Kat                FR Franklin                 32.72   3 
 19 McKay, Destiny            FR Wauwatosa East           32.88   1 
 20 Tuggles, Eddrenna         SR Messmer                  33.51   1 
 21 Buford, Tamarah           FR Hamilton                 34.70   1 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Harper, Alisha            SR Brookfield East          26.98   10   
  2 Goulet, Jenna             JR Arrowhead                27.90    8   
  3 Fischer, Sierra           SO Brookfield East          28.06    6   
  4 Egan, Anna                JR Muskego                  28.45    5   
  5 Johnston, Courtney        SR Waukesha North           28.55    4   
  6 Mack, Montana             SR Franklin                 28.67    3   
  7 Bong, Caroline            SR Arrowhead                28.92    2   
  8 Frey, Brianna             JR Muskego                  29.14    1   
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lederman, Jenna           SO Muskego                1:00.79   3  10   
  2 Seidel, Isabel            SR University Lake        1:04.30   3   8   
  3 Reid-Jordan, Naomi        JR Messmer                1:04.34   3   6   
  4 Lenling, Therese          SR Arrowhead              1:04.74   3   5   
  5 Chupka, Rachael           JR Arrowhead              1:06.25   3   4   
  6 Roecker, Tori             FR Muskego                1:07.07   3   3   
  7 Sweet, Monica             SR Franklin               1:07.23   2   2   
  8 Trinko, Morgan            FR Franklin               1:07.63   3   1   
  9 Lingle, Maggie            SR Brookfield East        1:10.18   2 
 10 DeValkenaere, Gabbi       SO Brookfield East        1:10.32   2 
 11 Swofford, Katelyn         JR West Allis Hale        1:11.46   3 
 12 Grant, Shela              JR Messmer                1:11.57   2 
 13 Mattson, Signe            FR Menomonee Falls        1:13.53   1 
 14 Baumann, Hannah           SO West Allis Hale        1:14.24   2 
 15 Hansen, Cassidy           FR Menomonee Falls        1:18.49   1 
 16 Komp, Cassidy             FR Wauwatosa East         1:19.16   2 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Schudrowitz, Natalie      SR Wauwatosa East         2:21.30   2  10   
  2 Wesley, Payton            SO Arrowhead              2:23.59   2   8   
  3 Bartlett, Brynn           FR Arrowhead              2:25.90   2   6   
  4 Probst, Ellie             SR West Allis Hale        2:31.76   2   5   
  5 Kvasnicka, Allyx          SR Brookfield East        2:35.70   2   4   
  6 Weier, Hannah             SO Muskego                2:36.29   1   3   
  7 Powers, Katie             SR Franklin               2:36.59   1   2   
  8 Tremble, Lexie            JR Muskego                2:37.40   2   1   
  9 Gonzalez, Andrea          JR Franklin               2:37.81   2 
 10 Bucci, Hannah             SO Waukesha North         2:38.36   2 
 11 Koshen, April             JR West Allis Hale        2:42.40   1 
 12 Bruhn, Ellen              SO Brookfield East        2:45.63   1 
 13 Mattson, Signe            FR Menomonee Falls        2:48.34   1 
 14 Brown, Alexa              SO Dominican              2:48.96   1 
 15 Carter-Jones, Shayla      FR Messmer                2:50.72   1 
 16 Jacobs, Emily             JR Menomonee Falls        2:54.58   1 
 17 Deflieze, Margaret        JR Wauwatosa East         3:03.03   1 
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dubnicka, Jackie          SR Arrowhead              5:14.20   2  10   
  2 Patek, Lea                SR Arrowhead              5:18.51   2   8   
  3 Fons, Allie               SR Franklin               5:21.96   2   6   
  4 Llanas, Georgi            SR Muskego                5:36.67   2   5   
  5 Werking, Sarah            SO Brookfield East        5:39.57   2   4   
  6 Govan, Lindsey            JR Wauwatosa East         5:46.92   2   3   
  7 Mihaljevic, Madison       SO West Allis Hale        6:00.79   2   2   
  8 Perkins, Molly            SO Brookfield East        6:08.60   1   1   
  9 Haag, Lexi                SR Franklin               6:08.89   1 
 10 Brown, Alexa              SO Dominican              6:12.27   1 
 11 Kusik, Grace              JR West Allis Hale        6:13.41   1 
 12 Dryer, Amber              SR Menomonee Falls        6:14.92   1 
 13 Schultz, Allison          FR Menomonee Falls        6:26.90   1 
 14 Uhrich, CeCe              JR Wauwatosa East         6:27.43   1 
 15 Tinajero-Tapia, Alejandr  FR Hamilton               8:02.74   1 
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Seidel, Isabel            SR University Lake       11:25.95   10   
  2 Kubik, Mackenzie          JR Arrowhead             11:47.52    8   
  3 Mathison, Brianna         SR Brookfield East       12:41.51    6   
  4 Gierach, Madeline         SR Franklin              12:51.16    5   
  5 Seiler, Tina              SO Menomonee Falls       13:07.36    4   
  6 Mraz, Gabby               SO Muskego               13:42.01    3   
  7 Freund, Jenna             SO West Allis Hale       14:23.16    2   
  8 Lopez, Maria              FR Hamilton              15:50.42    1   
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Soper, Ceanna             SR Arrowhead                16.22Q  2 
  2 Ricciardi, Madison        JR Waukesha North           16.41Q  1 
  3 Kirchoff, Melissa         SR Franklin                 16.81q  1 
  4 Missiaen, Abigail         FR Muskego                  17.08q  1 
  5 Callen, Savanna           SO Menomonee Falls          17.21q  1 
  6 Wendlandt, Marissa        SR Muskego                  17.30q  2 
  7 Linsmeier, Kelsey         SR Brookfield East          17.30q  2 
  8 Mercado, Jamie            JR Franklin                 18.07q  1 
  9 Sayles, Lauren            SR Wauwatosa East           18.22   2 
 10 O'Connell, Kathleen       SR Wauwatosa East           18.29   1 
 11 Hemmer, Maddie            SO Arrowhead                18.39   2 
 12 Lepak, Katie              JR Menomonee Falls          19.17   2 
 13 Grisa, Amy                JR Brookfield East          19.83   2 
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Soper, Ceanna             SR Arrowhead                15.95   10   
  2 Kirchoff, Melissa         SR Franklin                 16.54    8   
  3 Ricciardi, Madison        JR Waukesha North           16.99    6   
  4 Missiaen, Abigail         FR Muskego                  17.47    5   
  5 Linsmeier, Kelsey         SR Brookfield East          17.66    4   
  6 Wendlandt, Marissa        SR Muskego                  17.82    3   
  7 Callen, Savanna           SO Menomonee Falls          17.96    2   
  8 Mercado, Jamie            JR Franklin                 18.32    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Soper, Ceanna             SR Arrowhead                46.78   2  10   
  2 Wendlandt, Marissa        SR Muskego                  48.52   2   8   
  3 Wartman, Kathleen         SR Arrowhead                49.19   2   6   
  4 Ricciardi, Madison        JR Waukesha North           49.58   2   5   
  5 Jacob, Julia              JR Brookfield East          51.76   1   4   
  6 Missiaen, Abigail         FR Muskego                  51.82   2   3   
  7 Lepak, Katie              JR Menomonee Falls          51.96   2   2   
  8 Bianco, Tiffany           JR Brookfield East          52.42   1   1   
  9 O'Connell, Kathleen       SR Wauwatosa East           54.97   1 
 10 Sayles, Lauren            SR Wauwatosa East           54.97   1 
 11 Kobayashi, Miki           SO Franklin                 55.54   2 
 12 Tumicelli, Sabrina        JR Franklin                 57.35   2 
 13 Freet, Melanie            FR West Allis Hale          58.01   1 
 14 Jessica, Rabay            SO Menomonee Falls        1:01.55   1 
 15 Anderson, Marisa          SO West Allis Hale        1:05.04   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brookfield East  'A'                                  52.49   2  10   
     1) Watson, Jasmine SO              2) Linsmeier, Kelsey SR           
     3) Fischer, Sierra SO              4) Tongas, Eleni FR               
  2 Arrowhead  'A'                                        52.55   2   8   
     1) Bong, Caroline SR               2) Bartelson, Mary SO             
     3) Alexander, Makayla SO           4) Webster, Jalayah SO            
  3 Waukesha North  'A'                                   54.47   2   6   
     1) Charleston, Courtney SR         2) Abraham, Emma SO               
     3) Hoehnke, Lizzy SR               4) Johnston, Courtney SR          
  4 Muskego  'A'                                          54.49   2   5   
     1) Tabbert, Taylor FR              2) Rygiewicz, Savannah FR         
     3) Glaeser, Britany FR             4) Radke, Johna JR                
  5 Messmer  'A'                                          56.95   2   4   
     1) Keaton, Arionne FR              2) Black, Terrianna SO            
     3) Beamon, Taylor SO               4) Lyons, Sharone SR              
  6 West Allis Nathan Hale  'A'                           57.87   2   3   
     1) Flagge, Nicole JR               2) Scherer, Mackenzie FR          
     3) Scalish, Arianna SO             4) Nicholas, Michelle FR          
  7 Wauwatosa East  'A'                                   58.42   1   2   
     1) Anderson, Reina JR              2) Brown, Esterah FR              
     3) Purcell, Savannah SR            4) Plank, Kelsey SR               
  8 Franklin  'A'                                         59.16   1   1   
     1) Pyan, Haley FR                  2) Mercado, Jamie JR              
     3) Tumicelli, Sabrina JR           4) Colla, Alyssa FR               
 -- Dominican  'A'                                           DQ   1 
     1) Ebert, Ali JR                   2) Jenkins, Sydnee FR             
     3) Saunders, Kennedi FR            4) Blade, Essence FR              
 -- Menomonee Falls  'A'                                     DQ   2 
     1) Robinson, Jessica SR            2) Aumueller, Rachel SO           
     3) Janechek, Malorie SR            4) Hunter, Anaya FR               
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Muskego  'A'                                        1:47.56   2  10   
     1) Kath, Morgan JR                 2) Kvasnicka, Jamie JR            
     3) Kotarak, Jerica JR              4) Egan, Anna JR                  
  2 Franklin  'A'                                       1:50.52   2   8   
     1) Voge, Katrina JR                2) Mack, Montana SR               
     3) Judkins, Breanna SO             4) Kirchoff, Melissa SR           
  3 Arrowhead  'A'                                      1:50.96   2   6   
     1) Kildow, Marissa SO              2) Goulet, Jenna JR               
     3) Rowe, Hannah SO                 4) Lenling, Leah SO               
  4 Brookfield East  'A'                                1:54.88   2   5   
     1) Schmidt, Angela SO              2) Linhart, Katie SO              
     3) Hansen, Tori SO                 4) Fitzpatrick, Maddy JR          
  5 Menomonee Falls  'A'                                1:57.41   1   4   
     1) Robinson, Jessica SR            2) Aumueller, Rachel SO           
     3) Janechek, Malorie SR            4) Hunter, Anaya FR               
  6 Wauwatosa East  'A'                                 1:58.71   2   3   
     1) Anderson, Reina JR              2) Dillon, Lauren JR              
     3) Rebholz, Annelise JR            4) Wurster, Marissa SR            
  7 West Allis Nathan Hale  'A'                         2:02.09   2   2   
     1) Freet, Melanie FR               2) Melk, Susie JR                 
     3) Vonstockhausen, Alexis FR       4) Anderson, Marisa SO            
  8 Dominican  'A'                                      2:09.73   1   1   
     1) Ebert, Ali JR                   2) Blade, Essence FR              
     3) Saunders, Kennedi FR            4) Jenkins, Sydnee FR             
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Muskego  'A'                                        4:13.08   10   
     1) Barr, Leanna JR                 2) Marek, Morgan JR               
     3) Kath, Morgan JR                 4) Glaeser, Britany FR            
  2 Franklin  'A'                                       4:13.67    8   
     1) Yoder, Demi SO                  2) Voge, Katrina JR               
     3) Ritzow, Jensen SO               4) Pelkey, Melissa JR             
  3 Arrowhead  'A'                                      4:24.65    6   
     1) Lenling, Therese SR             2) Lenling, Leah SO               
     3) Dawes, Maggie SR                4) Chupka, Rachael JR             
  4 Brookfield East  'A'                                4:30.14    5   
     1) Barlow, Kendall SO              2) Johnson, Ashley SO             
     3) Hatab, Laila JR                 4) Mussatto, Natalie SR           
  5 Messmer  'A'                                        4:42.43    4   
     1) Perry, Takayla FR               2) Grant, Shela JR                
     3) Beamon, Taylor SO               4) Reid-Jordan, Naomi JR          
  6 West Allis Nathan Hale  'A'                         4:44.59    3   
     1) Baumann, Hannah SO              2) Freet, Melanie FR              
     3) Bartoshevich, Shelly JR         4) Kusik, Grace JR                
  7 Wauwatosa East  'A'                                 4:54.36    2   
     1) Williams, Maeve FR              2) Komp, Cassidy FR               
     3) Schertz, Zoey JR                4) Schertz, Aidan JR              
  8 Menomonee Falls  'A'                                4:54.81    1   
     1) Callen, Savanna SO              2) Janechek, Malorie SR           
     3) Syverson, Haylie SR             4) Holt, Baylee FR                
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Muskego  'A'                                       10:00.97   10   
     1) Barr, Leanna JR                 2) Marek, Morgan JR               
     3) Lederman, Jenna SO              4) Tremble, Lexie JR              
  2 Arrowhead  'A'                                     10:01.74    8   
     1) Hobbs, Morgan SO                2) Dawes, Maggie SR               
     3) Kredell, Kat JR                 4) Burant, Natalie SR             
  3 Franklin  'A'                                      10:03.47    6   
     1) Yoder, Demi SO                  2) Ritzow, Jensen SO              
     3) Hansen, Melanie JR              4) Pelkey, Melissa JR             
  4 Brookfield East  'A'                               10:03.52    5   
     1) Werking, Rachel SO              2) Mathison, Brianna SR           
     3) Werking, Sarah SO               4) Kvasnicka, Allyx SR            
  5 Menomonee Falls  'A'                               12:15.11    4   
     1) Jacobs, Emily JR                2) Mattson, Signe FR              
     3) Jankowski, Emma FR              4) Schultz, Allison FR            
 
Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollingsworth, Khadiya    JR Brookfield East        5-02.00   10   
  2 Kudronowicz, Lauren       SR Muskego                5-00.00    8   
  3 Tongas, Eleni             FR Brookfield East        5-00.00    6   
  4 Lenling, Leah             SO Arrowhead              4-10.00    5   
  5 Voge, Katrina             JR Franklin               4-10.00    4   
  6 Kath, Morgan              JR Muskego                4-08.00    2.50
  6 Vo, Nancy                 SR Franklin               4-08.00    2.50
  8 Robertson, Mackenzie      FR Menomonee Falls        4-08.00    1   
  9 O'Connell, Kathleen       SR Wauwatosa East         4-06.00  
 10 Komp, Cassidy             FR Wauwatosa East         4-06.00  
 -- Dobbe, Dana               SR Arrowhead                   NH  
 -- Buddenhagen, Ashley       SO Menomonee Falls             NH  
 
Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amann, Taylor             SR Arrowhead             10-06.00   10   
  2 Madrzak, Samantha         SR Menomonee Falls       10-06.00    8   
  3 Watry, Kate               SO Brookfield East        9-06.00    6   
  4 Schreiter, Abby           SR Franklin               9-00.00    5   
  5 Ashcroft, Anatalia        JR Brookfield East        9-00.00    4   
  6 Feldimeier, Sierra        SR Franklin               9-00.00    3   
  7 Hanson, Caroline          SO Menomonee Falls        8-06.00    2   
  8 Wilson, Rachel            JR Arrowhead              8-00.00    1   
  9 Flagge, Nicole            JR West Allis Hale        7-06.00  
 -- Trapp, Jamie              SR West Allis Hale             NH  
 
Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bartelson, Mary           SO Arrowhead             15-07.50   10   
  2 Kvasnicka, Jamie          JR Muskego               15-03.00    8   
  3 Krugel, Katie             SR Brookfield East       15-00.00    6   
  4 Black, Terrianna          SO Messmer               14-11.00    5   
  5 Robinson, Jessica         SR Menomonee Falls       14-09.00    4   
  6 Bartz, Haley              FR Muskego               14-08.00    3   
  7 Judkins, Breanna          SO Franklin              14-07.00    2   
  8 Auton, Alaina             JR Arrowhead             14-04.50    1   
  9 Donnelly, Erin            FR Brookfield East       14-00.00  
 10 Hunter, Anaya             FR Menomonee Falls       13-11.00  
 11 Pyan, Haley               FR Franklin              13-02.00  
 12 Lyons, Sharone            SR Messmer               12-04.00  
 13 Allen, Amber              SR West Allis Hale       12-02.50  
 14 Mastropolo, Marlea        FR West Allis Hale       12-00.00  
 15 Plank, Kelsey             SR Wauwatosa East         9-07.00  
 16 Brown, Esterah            FR Wauwatosa East         9-01.00  
 -- Champion, Quatejia        SO Hamilton                  FOUL  
 
Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harper, Alisha            SR Brookfield East       36-10.50   10   
  2 Kirchoff, Melissa         SR Franklin              32-09.50    8   
  3 Missiaen, Abigail         FR Muskego               32-05.00    6   
  4 Judkins, Breanna          SO Franklin              32-04.50    5   
  5 Schmidt, Angela           SO Brookfield East       31-04.00    4   
  6 Reid-Jordan, Naomi        JR Messmer               30-11.00    3   
  7 Hunter, Anaya             FR Menomonee Falls       30-01.50    2   
  8 Sayles, Lauren            SR Wauwatosa East        29-00.00    1   
  9 Callen, Savanna           SO Menomonee Falls       28-05.50  
 10 Tomczak, Sydnee           SO West Allis Hale       28-03.75  
 11 Roberts, Kristi           JR University Lake       27-09.50  
 12 Allen, Amber              SR West Allis Hale       27-06.00  
 
Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kelliher, Elizabeth       SR Waukesha North        35-05.50   10   
  2 Lincoln, Brittney         SO Franklin              35-03.00    8   
  3 Kudronowicz, Lauren       SR Muskego               34-09.50    6   
  4 Zolecki, Mikeala          SO Muskego               33-05.00    5   
  5 Kreul, Erin               SO Brookfield East       33-03.50    4   
  6 Krahn, Hailey             SR Wauwatosa East        32-09.50    3   
  7 Harris, Brianne           JR Arrowhead             31-01.00    2   
  8 Matthiesen, Hannah        JR Menomonee Falls       30-10.00    1   
  9 Elrod, Hannah             JR Arrowhead             30-06.00  
 10 Gartner, Ali              SO Waukesha North        30-05.00  
 11 Gaines, Therese           SR Brookfield East       30-04.50  
 12 Pecha, Kathryn            FR Franklin              30-01.50  
 13 Marx, Laura               JR Menomonee Falls       30-01.00  
 14 Beamon, Taylor            SO Messmer               28-09.00  
 15 Jefferson, Trysh          SO Hamilton              28-01.00  
 16 Padgett-Atkins, Yaminah   FR Hamilton              27-03.50  
 17 Johnson, LeKayla          JR Messmer               27-01.50  
 18 Perron, Sarah             SR West Allis Hale       26-06.50  
 19 Garski, Nora              JR Wauwatosa East        25-05.00  
 20 Shaw, Rebekah             SO West Allis Hale       23-03.00  
 
Girls Discus Throw Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Brianne           JR Arrowhead            102-02.50   10   
  2 Hodgson, Amanda           JR Brookfield East         101-04    8   
  3 Krahn, Hailey             SR Wauwatosa East          100-08    6   
  4 Matthiesen, Hannah        JR Menomonee Falls          92-03    5   
  5 Lewis, Megan              SR Waukesha North           90-09    4   
  6 Brinkman, Britta          SR Waukesha North           85-09    3   
  7 Kudronowicz, Lauren       SR Muskego                  85-00    2   
  8 Elrod, Hannah             JR Arrowhead                83-07    1   
  9 Collins, Breana           JR Brookfield East          83-07  
 10 Lincoln, Brittney         SO Franklin              77-08.50  
 11 Zolecki, Mikeala          SO Muskego               76-10.50  
 12 Coakley, Lindsey          JR Franklin              75-10.50  
 13 Jefferson, Trysh          SO Hamilton                 72-07  
 14 Garski, Nora              JR Wauwatosa East           69-11  
 15 Perron, Sarah             SR West Allis Hale          67-02  
 16 Shaw, Rebekah             SO West Allis Hale          66-06  
 17 Mosley, Marisah           FR Menomonee Falls          60-07  
 18 Johnson, LeKayla          JR Messmer                  44-09  
 19 Padgett-Atkins, Yaminah   FR Hamilton                 43-08  
 -- Beamon, Taylor            SO Messmer                   FOUL  
 
Girls 100 Meter Dash Wheelchair
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Minster, Andi             SR Franklin                 39.85   10   
  2 Burrows, Karyn            JR Waukesha North         1:15.73    8   
 
Girls 400 Meter Dash Wheelchair
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Minster, Andi             SR Franklin               2:54.33   10   
 
Girls Shot Put Wheelchair
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Minster, Andi             SR Franklin               9-03.75   10   
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Arrowhead                  162        2) Brookfield East           131   
    3) Muskego                    125.50     4) Franklin                  104.50
    5) Menomonee Falls             43        6) Waukesha North             39   
    7) Wauwatosa East              30        8) Messmer                    24   
    9) University Lake School      18       10) West Allis Nathan Hale     17   
   11) Milwaukee Hamilton           1       11) Dominican                   1   
 
              Women - Wheelchair - Team Rankings - 3 Events Scored
===============================================================================
    1) Franklin                    30        2) Waukesha North              8